00:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim
Monika Król
DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Iluzjoniści

Czwarta płyta w historii zespołu. Prace nad nią trwały trzy lata i jest to najdłużej nagrywany album. Dzięki temu jest to najdojrzalsza i zdecydowanie najbardziej dopracowana produkcja SUMPTUASTIC.

Przy produkcji i realizacji płyty udział wzięli tacy producenci i muzycy jak Jasiu Kidawa, Marcin Bors oraz Tom Meyer. Płyta „Iluzjoniści” jest płytą różnorodną, inspirowaną wieloma osobistymi doświadczeniami artystów, takimi jak gniew, samotność, wiara czy wreszcie miłość.

Tytuł nawiązuje do iluzji życia jaka nas cały czas otacza. Czy ktoś wie jakie życie jest naprawdę? Poprzez „dobre” kłamstwa można dzisiaj budować lepszy świat na bolesnych fundamentach szarej rzeczywistości. To tylko Iluzja, ale działa. Czasem lepiej skłamać w dobrej wierze niż podawać gorzką prawdę. Życie nie trwa wiecznie. Ludzie dzięki którym, choćby na chwilkę, czujemy się lepiej to ILUZJONIŚCI.

Album promuje singiel „Mali Wielcy”

 

Zespół Sumptuastic powstał w 2000 roku z inicjatywy Andrzeja Janusza i Marka Zająca. Sumptuastic to sześcioosobowa grupa, w której skład wchodzą: Andrzej Janusz (leader, kompozytor, autor tekstów i wokalista), Joanna Iwanowska (wokalistka), Izabela Tarka (wokalistka), Marek Zając (instrumenty klawiszowe), Wojciech Szajwaj (gitara), Tomasz Bubieńczyk (perkusja).

Dokładnie rok od powstania, Sumptuastic podpisał pierwszy kontrakt fonograficzny. Na rynek muzyczny trafiły wtedy albumy "...bo to wszystko jest Dla Ciebie" (2003), który sprzedał się w nakładzie ponad 80 tysięcy egzemplarzy oraz "Cisza" (2005) – 45 tysięcy sprzedanych płyt.

Na obu albumach ukazał się największy przebój zespołu "Kołysanka", który pozwolił zaistnieć formacji w masowej świadomości odbiorców i zgromadzić ogromną rzeszę wiernych fanów. We wrześniu 2006 roku ukazała się trzecia płyta zatytułowana "Bez ciemności nie ma snów", którą promowały single: "Za jeden uśmiech Twój", "Bez ciemności nie ma snów" i "Opuszczony".

Z utworem "Za jeden uśmiech Twój" Sumptuastic wystąpił podczas Sopot Festival 2006, a rok później na tym samym festiwalu zaprezentowali się z piosenką „Opuszczony”. Single zespołu wielokrotnie gościł na szczytach list przebojów rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych (Radio Zet, RMF FM, Eska, WAWA oraz wielu rozgłośni regionalnych).

Oprócz sukcesów w sprzedaży albumów i dużego zainteresowania mediów, zespół od kilku lat należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem ilości granych koncertów. Ma na swoim koncie kilkaset występów w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Belgia, Czechy), a każdy z nich to niezapomniane przeżycie dla każdego widza.

 

Lista utworów:

1.   Iluzjoniści 

                2.   Mali Wielcy 

                3.   Dla Niej 

                4.   Mimo Wszystko  

                 5.   Pogromcy Marzeń 

                6.   Tak Mało Ciebie 

                7.   Moja Filozofia 

                8.   Kiedy Mrok Pochwyci Mnie 

                9.   Nietykalni 

                10.   Utracony 

                11.   Nieodwołalnie Kocham Cię 

                12.   Zakochani w śmierci 

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto