00:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

ZOUZY w Radiu WAWA

ZOUZY wystąpiły w ostatnim Weekendzie z Gwiazdą u Pawła Wiszniewskiego 
foto: ZOUZY i Paweł Wiszniewski / fot.Radio WAWA

ZOUZY wystąpiły w ostatnim Weekendzie z Gwiazdą u Pawła Wiszniewskiego 

ZOUZY- to wyjątkowa formacja kobieca. Cztery fantastyczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która swoim wykonaniem utworu Roar podbiła serca widzów VI edycji The Voice of Poland.
Swoim kobiecym wdziękiem i delikatnym podejściem do muzyki dziewczyny wnoszą na polską scenę muzyczną ciepło i uśmiech dla każdego słuchacza. Inspiracją dla zespołu były stylowe lata 70 oraz folkowe brzmienia gitar które w połączeniu z popowym charakterem tworzą coś wyjątkowego. ZOUZY to wrażliwość, radość i siła kobiet.
 
Za produkcję muzyczną ich pierwszego singla Skrzydła odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych TABB. Tekst napisała Patrycja Kosiarkiewicz.


ZOUZY - Skrzydła
ZOUZY to:
  • Sabina (wokal)- multiinstrumentalistka i wokalistka, finalistka VI edycji The Vice of Poland. Edukacje muzyczną zaczęła od najmłodszych lat. Ukończyła studia na kierunku Wokalistyka Jazzowa w Gdańsku.
  • Marlena (bas) - na Gitarze basowej gra od 17 roku życia, szkoliła się u najlepszych muzyków w Polsce na wielu warsztatach muzycznych. Miłośniczka sportu, ukończyła AWF.
  • Maja (piano) - edukacje muzyczna zaczęła od najmłodszych lat. Ukończyła uniwersytet muzyczny Fryderyka Chopina na wydziale rytmiki i tańca. Obecnie pracuje jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki w szkole muzycznej.
  • Karolina (perkusja) - przygodę z perkusja zaczęła w wieku 9 lat pobierając indywidualne lekcje gry. Jej pierwszym występem przed duża publicznością był solowy udział w programie Mam Talent w 2009 roku, gdzie usłyszała 3 razy TAK.Brała udział w wielu konkursach i festiwalach perkusyjnych w Polsce i na  Świecie zdobywając liczne nagrody. Studentka prawa.
  • Ania (gitara) - gitarzystka, czasami wokalistka. Przygodę z gitarą zaczęła na poważnie w wieku 16 lat. Regularnie występuje i uczestniczy w warsztatach muzycznych, m. in. PoluZONE, Muzyczna Owczarnia. Inspirują ją tacy gitarzyści jak Prince, John Mayer, Jeff Beck i Marek Raduli. 

ZOUZY: Weekend z Gwiazdą  
ZOUZY - Dzięki za wszystkoWiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto