16:40 - 17:35 Najlepsze Polskie Hity

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Krzysztof Zalewski w nowym utworze Tylko nocą

Do Internetu trafił właśnie trafił nowy teledysk i singiel Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany Tylko Nocą
foto: Krzysztof Zalewski - Tylko nocą / fot.YouTube

Do Internetu trafił właśnie trafił nowy teledysk i singiel Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany Tylko Nocą. Utwór zapowiada album, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Autorami teledysku do singla Tylko Nocą są Marta Frączek i Piotr Onopa, który współpracował już z Krzysztofem Zalewskim tworząc obrazy do Miłość Miłość i Jednego Serca. 

Noc jest wentylem bezpieczeństwa. Czasem, gdy można się obnażyć, zdjąć maskę. Miejscem na to co nieuświadomione lub ukryte. Taniec podobnie. Pozwala wyzwolić się ze schematów dnia codziennego, uwolnić się na chwilę z narzuconych ról. Czasami trzeba tańczyć jak wariat, żeby nie zwariować. - opowiada Krzysztof Zalewski.
 
Wyobraźmy sobie świat, w którym to, co dzieje się w dzień, nie ma już znaczenia… Bo tego świata już nie ma. Jest Noc. Niczym świat równoległy, w którym możemy pozwolić sobie na więcej, na dzikość, na taniec, na szaleństwo, na zew pierwotnej energii. Taki świat udało się stworzyć w sercu Bieszczad, gdzie przez dwie czerwcowe noce kręciliśmy ten klip. - dodają twórcy Marta Frączek i Piotr Onopa.  


>>WAWA na walizkach - Zgłoś się do konkursu!
 
Teledysk powstawał przez dwie noce w bieszczadzkich lasach, a plan regularnie odwiedzały lisy, nietoperze i sarny. Ekipa pracowała w odcięciu od cywilizacji, w deszczu i błocie, w towarzystwie tysięcy komarów. Helena Ganjalyan, występująca w klipie choreografka, która przygotowała całą sekwencję tańca,pracowała z Krzysztofem przez trzy tygodnie przed nagraniem.
 

Krzysztof Zalewski: Wielki talent

Potrzeba kontaktu z publicznością to nieodłączny element życia Krzysztofa Zalewskiego. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z Zeliga. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych piosenek z debiutanckiego albumu. 
 
Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta Złoto – zresztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta Zalewski śpiewa Niemena. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce. 
 
Wszystkie te osiągnięcia złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku. Nagrody zostały wręczone w kategoriach Nowe Wykonanie za album Zalewski śpiewa Niemena, a także Kompozytor Roku, którą Krzysztof razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór Początek. Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem. W tym samym roku miała miejsce premiera nowego utworu pt. Kurier, który promował film Władysława Pasikowskiego o takim samym tytule.
 
Rok 2020 to czas nowości. Po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof wraca z nowym singlem zapowiadającym nowy materiał, którego premiera przewidziana jest na jesieni.
 

Krzysztof Zalewski - Tylko nocą

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA