Video / TV

Zaproś do siebie gwiazdę Disco-Polo i zgarnij nagrody!
DeDektyw wkręca...sprawdź jak i kliknij!
Natalia Nykiel - "Spokój" - nowy teledysk wokalistki
Nowa piosenka Sound'n'Grace & Filip Lato – "100"
Wakacyjno-imprezowe pasmo radia WAWA.


POLECANE

LOTTO Poland Bike Marathon przekracza półmetek!


LOTTO Poland Bike Marathon kolejny etap Sitkówka-Nowiny

Kolorowy peleton LOTTO Poland Bike Marathon, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, pierwszy raz w tym roku odwiedził województwo świętokrzyskie i zawitał do gminy Sitkówka-Nowiny. W dziewiątym już etapie tegorocznego cyklu rywalizowało 400 amatorów na rowerach górskich. To był jednocześnie pierwszy z dwóch etapów zaliczanych do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”. Drugi odbędzie się 9 lipca w Wąchocku.


Położona w Górach Świętokrzyskich gmina Sitkówka-Nowiny była areną jednego z najtrudniejszych i najciekawszych etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2017. W Sitkówce-Nowinach były „prawdziwe” góry, mozolne wspinaczki, szalone zjazdy i bardzo techniczne „single”. Istny raj dla miłośników MTB.

Na najdłuższym dystansie MAX (52 km) zwyciężył Adrian Jusiński, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z TRW MTB Racing) i Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team). Wśród kobiet wygrała Barbara Kleczaj (Go Sport AK Sped Team), wyprzedzając Katarzynę Pakulską (Adalight-Arealamp) i Antoninę Białek (Warszawski Klub Kolarski).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), finiszując przed Adrianem Wawerem (Baran Cycling Team) i Rafałem Cichockim (Weso-Lucky Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie), która wyprzedziła Katarzynę Skurę (Absolute Bikes RedIngo Team) i Elżbietę Tyszkiewicz (Gdańsk).

Na dystansie FAN (7,5 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców całe podium należało do Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Zwyciężył Mateusz Szyszko, przed Janem Owczarkiem i Janem Ambrożkiewiczem. W gronie dziewcząt najlepsza była Katarzyna Praszczałek (Dynamik-ART), przed Dominiką Wiśniewską (UKK Huragan Wołomin) i Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Sitkówce-Nowinach triumfował TRW MTB Racing, przed Absolute Bikes RedIngo Team i MGG Helpea Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Struzikowie, przed Grucami i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

LOTTO Poland Bike Marathon w gminie Sitkówka-Nowiny został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR. Patronat honorowy – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Ekipa Poland Bike wraca na Mazowsze. W niedzielę 2 lipca LOTTO Poland Bike Marathon zawita do Płocka, gdzie kolarskie miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdą się pierwszy raz przy Orlen Arenie. Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Poleca radio WAWA!