09:00 - 13:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Joga na Bulwarach Wiślanych, 3 września

Kochasz jogę

Kochasz jogę? A może dopiero myślisz o tym, by jej spróbować? Bądź tam z nami!

Szukasz zdrowej i bezpiecznej formy ruchu?


•    Chcesz nauczyć się oddychać, relaksować, zarządzać stresem?
•    Masz siedzący tryb życia, czujesz się sztywny, często bolą cię plecy?

Joga jest dla ciebie! Dzięki regularnej praktyce odnajdziesz źródło zdrowia, energii i spokoju, bez względu na wiek czy predyspozycje fizyczne.
Niezależnie czy już ćwiczysz czy dopiero chcesz zacząć, zapraszamy na otwarte zajęcia jogi na Bulwarach nad Wisłą, obok pawilonu MSN – niedziela, 3 września 2017 r, godz. 11:00 – 13:30.

W programie trzy sesje jogi dla każdego:
•    11:00 Wstęp do jogi Iyengara – prowadzi Adam Ramotowski (Joga Foksal i Joga Bracka) oraz Artur Filipowicz (Jogart),
•    12:00 Wstęp do Ashtanga jogi – prowadzi Ewa Jaros (Astanga Yoga Studio) oraz Przemek Nadolny (Yoga Republic),
•    13:00  Wstęp do Bikram jogi – prowadzi Marta Hodgdon  (Bikram Joga Warszawa).

Ćwicząc regularnie jogę poczujesz, że Twoje ciało rozluźnia się, nabiera elastyczności i siły, a umysł staje się uważny i spokojny. Po zakończeniu ćwiczeń poczujesz relaks i przyjemny przypływ energii.
Organizatorzy: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy ze Stowarzyszeniem Porozumienie Szkół Jogi.

# # #
Joga – backgrounder
Joga liczy sobie ponad 5 000 lat i rozwinęła się na terenie Indii. Na początku XX wieku joga została na nowo odkryta dla całej społeczności ludzkiej, a od końca XX wieku przeżywa olbrzymi rozkwit.
Podstawowa praktyka obejmuje praktykę wielu pozycji rozluźniająco-wzmacniających pozycji ciała zwanych asanami połączonych z kontrolowanym oddechem – pranayama.
Joga oznacza stan wewnętrznej równowagi i dobrostanu psycho-fizycznego. Obecnie joga jest znana we wszystkich częściach świata i praktykowana przez setki milinów osób każdego dnia na całym świecie. Badanie opublikowane w The Guardian w 2017 roku mówi o 38 milionach osób w samych Stanach Zjednoczonych, regularnie praktykujących jogę w profesjonalnych szkołach jogi.
Dzięki swojej uniwersalności, ponadczasowości i skuteczności joga przekroczyła wszelkie bariery społeczne i kulturowe: płci, koloru skóry, światopoglądu, religii, pochodzenia społecznego czy wieku. Okazała się być niezastąpionym remedium na problemy współczesnych ludzi, takie jak stres, otyłość, czy depresja, uzależnienia. Dlatego ONZ promuje jogę jako narzędzie promocji zdrowia i pokoju oraz ustanowiła Międzynarodowy Dzień Jogi. Joga pomaga zarówno w codziennym życiu, jak i w sytuacjach kryzysowych (np. jest potężnym wsparciem dla osób po traumatycznych przeżyciach czy walczących z nałogami).

Serdecznie zapraszamy!
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto