20:00 - 22:00 Non-Stop Party

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Prawdziwa VOLTA w Weekendzie z Gwiazdą

Sarsa będzie gościem Pawła Wiszniewskiego w Weekendzie z Gwiazdą
foto: Bartosz Kłys /Radio WAWA/

Sarsa będzie gościem Pawła Wiszniewskiego w Weekendzie z Gwiazdą! Zobacz fragmenty rozmowy!

Jest autorką jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat, płyty "Zapomnij mi", która pokryła się platyną. Z niej pochodzą single "Naucz mnie" (diamentowa płyta), "Indiana" (złota płyta) i "Zapomnij mi" (platynowa płyta). Wyjątkowa osobowość, pasjonatka muzyki, Sarsa, wydała swój drugi studyjny album – "Pióropusze"!


Skąd tytuł? Artystce podczas miesięcy, które spędziła na pracy nad piosenkami, towarzyszyły przeróżne emocje, które porównała do wielu kolorów, jakie znajdują się na pióropuszu.

"Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń. W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka" – tłumaczy Sarsa. 

Co ciekawe, są na płycie piosenki, które artystka napisała nawet siedem lat temu! Chociaż większość stanowią kompozycje, które Sarsa napisała w ostatnich miesiącach. Wszystkie łączy jedno – są to utwory bardzo osobiste, oparte o własne doświadczenia artystki. Album "Pióropusze" promowała jako pierwsza piosenka "Bronie się".

Nad jej brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigalem. W kompozycji Sarsa łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur."Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Tak by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych" – tłumaczy Sarsa.
Piosenkę "Bronię się" zilustrował teledysk. Do jego realizacji Sarsa zaprosiła reżysera Marcina Starzeckiego.

Zobacz zapowiedź Weekendu z Gwiazdą:Paweł Wiszniewski i Sarsa - Weekend z Gwiazdą:


 

Weekend z Gwiazdą w sobotę i w niedzielę od 10:30 do 18:30 w Radiu WAWA!
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto