12:40 - 13:35 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Trasy koncertowe: Bajm, Maciej Maleńczuk

40-lecie Bajmu i Maleńczuk gra Młynarskiego
foto: Bajm i Maciej Maleńczuk / fot.okładki płyt

40-lecie Bajmu i Maleńczuk gra Młynarskiego

40 lat minęło… wielki jubileusz zespołu BEATA i BAJM! Zapraszamy na specjalną, jubileuszową trasę koncertową "Płynie w Nas Gorąca Krew" - legendarnego zespołu Beata i Bajm! Grupa jest obecna na polskiej scenie muzycznej już przeszło 40 lat i jest to doskonały powód do świetowania. Beata Kozidrak wraz z zespołem Bajm odwiedzą 10 miast, w których zaprezentują przekrojowy materiał oraz piosenki z najnowszej płyty zespołu! Największe przeboje, doskonała zabawa, niesamowite emocje gwarantowane - BEATA i BAJM - 40 lat minęło! Bilety na koncerty już dostępne!
 
KONCERTY BEATA I BAJM  okazji 40-LECIA:
 
13.04 Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim - specjalny koncert Beaty i Bajmu
 
Trasa koncertowa Bajmu "Płynie w Nas Gorąca Krew":
 
04.11 Torwar, Warszawa
05.11 Spodek, Katowice
09.11 TAURON Arena Kraków
13.11 MTP Poznań
19.11 Hala Stulecia, Wrocław
28.11 NETTO Arena Szczecin
30.11 Atlas Arena, Łódź
02.12 Arena Toruń 
15.12 ERGO Arena, Gdańsk/Sopot
 
Zespół Bajm w tym roku obchodzi 40. rocznicę działalności! Oczywiscie grupa zamierza te urodziny hucznie świętować ze swoimi wiernymi fanami, których nie brakuje na całym świecie!
 
Beata Kozidrak i Bajm są obecni na polskim rynku muzycznym cztery dekady działalności - w tym czasie dali setki koncertów i stworzyli mnóstwo ponadczasowych hitów, wśród których trudno wskazać te najważniejsze, ponieważ każdy z nich na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki. Którz z nas nie nuci: Co mi Panie dasz, Szklanka wody, Ta sama chwila, Biała armia, Nie ma wody na pustyni, Myśli i słowa, Józek nie daruję ci tej nocy, Jezioro szczęści i wielu, wielu innych!
 
Te i wiele innych hitów bedzie można usłyszeć na wyjątkowych, jesiennych koncertach zespołu. Beata i Bajm odwiedząTrójmiasto, Wrocław, Kraków, Katowice, Toruń, Szczecin, Poznań, Łódź oraz Warszawę. Będą to spektakularne, multimedialne występy, które przeniesą widzów w czasie, do każdej z czterech dekad twórczości zespołu. Poza muzyką zobaczymy również archiwalne zdjęcia, filmy i wspomnienia sprzed lat. Dodatkowo zespołowi na scenie towarzyszyć będzie orkiestra. Każdy z koncertów będzie wyjątkowym, emocjonalnym doświadczeniem, którego żaden z fanów zespołu nie może przegapić. 
 
Bajm - "Myśli i słowa"
 
 

Maciej Maleńczuka nikomu przedstawiać nie trzeba - Homo Twist, Pudelsi, Yugopolis, Psychodancing, występy solowe, współpraca z Wojciechem Wglewskim i wiele innych ciekawych kooperacji sprawiły, że Maciej Malenczuk na stałe wpisał się na karty historii polskiej muzyki rozrywkowej. Maleńczuk gra Młynarskiego to nowa propozycja Pana Maleńczuka bilety na koncerty już dostępne!
 
Koncerty Macieja Maleńczuka:
09.03 - Wrocław, Sala Audytoryjna WCK
15.03 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska 
23.03 - Łódź, Klub Wytwórnia
10.04 - Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
29.05 - Kraków, Filharmonia Krakowska
26.11 - Poznań, Filharmonia Poznańska
27.11 - Toruń, Sala CKK Jordanki
 
Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami. Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego - mówił Maciej Maleńczuk we wspomnieniu Wojciecha Młynarskiego. 
 
Maleńczuk gra Młynarskiego to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji - przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów w różnych


 
okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy świat ten źle pomyślany, w którym poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany.
 
Maciej Maleńczuk - "Żniwna dziewczyna"

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto