16:00 - 19:00 Luz blues w Radiu Wawa

Dawid Wajda

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Piosenki o wolności - TOP 5 utworów na Dzień Niepodległości

W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość
foto: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS KRAKOW

W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. To już 101 lat, odkąd nasz kraj jest wolny. Mimo wielu przewrotów, cieszymy się, że możemy być niezależnym państwem. Jakie utwory są o wolności? Wszystkie najciekawsze polskie hity zebraliśmy dla was na RADIOWAWA.pl

Dzień Niepodległości obchodzimy 11 listopada 2019 roku. Przez 101 lat nasz kraj jest wolny, niepodległy i niezależny. Dzięki temu czujemy się bezpieczni. Jeżeli jesteście ciekawi jakie utwory opowiadają o wolności, to dobrze trafiliście. Przedstawiamy Wam TOP 5 najważniejszych utworów, które zmieniły polską muzykę.


>>> Piosenki o jesieni - TOP 5 polskich utworów o jesieni <<<TOP 5 - najlepsze piosenki o wolności

Żeby rozkoszować się najlepszymi polskimi hitami, wystarczy że włączycie RADIO WAWA. Ale my przygotowaliśmy dla was piosenki o wolności, które według nas są najlepsze. Rozpalcie w kominku, zaparzcie sobie dobrą herbatę,  weźcie dobrą książkę, koc i... poczujecie się naprawdę dobrze.

>>> Lista Przebojów - TOP 13 w Radio WAWA <<<

Jednym z utworów, które ukazują, że artyści też cieszą się z wolnej ojczyzny jest Warszawa T.Love. To ponadczasowe wydawnictwo, które musi znać każdy Polak. Kolejna propozycja muzyczna, która naznaczona jest wolnością jest utwór zespołu TILT - Runął już ostatni murJeżeli jeszcze jesteście spragnieni polskich utworów o wolności, to idealnym przykładem takiego hitu jest formacja Chłopcy z placu broni - Kocham wolnośćW trochę innym klimacie, niekoniecznie popowo-rockowym, utwór o wolności stworzył również Lech Janerka:Idealnym utworem, który kończy nasze zestawienie jest Obywatel G.C i numer Nie pytaj o PolskęPamiętajcie, żeby swoją playlistę wzbogacić o najnowsze polskie kawałki, które znajdziecie oczywiście tylko na antenie Radia WAWA i w TOP 13.

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto