15:00 - 20:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Romuald Lipko nie żyje

Muzyk miał 69 lat
foto: Romuald Lipko / fot.Tomasz Radzik / Super Express

Muzyk miał 69 lat. Współzałożyciel Budki Suflera, wybitny polski kompozytor od dłuższego czasu walczył z nowotworem. O jego śmierci, która nastąpiła 6 lutego około północy, poinformowali koledzy z zespołu.  

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów - napisał zespół w oświadczeniu 


Romuald Lipko urodził się w  kwietniu 1950 roku w Lublinie. 50 lat temu współtworzył Budkę Suflera. Był kompozytorem takich hitów jak Cień wielkiej góry,  Sen o dolinie, Nigdy nie wierz kobiecie,  Za ostatni groszJolka, Jolka, pamiętasz , Noc komety,  Takie tango   czy Bal wszystkich świętych. Muzyk komponował m.in. z Anną Jantar, Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Urszulą, Izabelą Trojanowską, Zbigniewem Hołdysem, Jarosławem Kukulskim i Zdzisławą Sośnicką. Jego największym sukcesem kompozytorskim byłą płyta Nic nie boli, tak jak życie, wydana w 1997 roku, sprzedana się w ponad milionowym nakładzie.
 
2 sierpnia 2019 miała miejsce premiera nowego utworu Budki Suflera w odnowionym składzie. Jesienią zespół wyruszył w zapowiedzianą trasę. Gościnnie z Budką Suflera wystąpili : Felicjan Andrzejczak, Urszula oraz Izabela Trojanowska

Dziś przez cały dzień, w hołdzie wielkiemu kompozytorowi na antenie Radia WAWA będą pojawiały się utwory Budki Suflera i Romualda Lipko.

 
 
 

Budka Suflera - Jest taki samotny dom

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto