01:00 - 07:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Weekend Miodowy 1-2 sierpnia w Julinku

Tylko w ten weekend w Parku Rozrywki Julinek poznamy tajniki pszczelego życia
foto: Weekend Miodowy 1-2 sierpnia w Julinku / fot.materiały promocyjne

Tylko w ten weekend w Parku Rozrywki Julinek poznamy tajniki pszczelego życia. Będzie artystycznie, wesoło, śmiesznie i trochę poważnie, bo pszczoły to nasi przyjaciele!
 

Na scenie wystąpi gwiazda rock'nd'jelona, najbardziej kolorowa ekokapela, światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband - Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka)! 
 
 
W Dużej Arenie Teatr Kultureska wystąpi z przedstawieniem „Kosmolenie ratują Ziemię” Podczas warsztatów  „Kochajmy pszczoły” goście Parku poznają życie i zwyczaje pszczół, dowiedzą się o tym jak powstaje miód i jak pszczoły zapylają rośliny, od jak dawana żyją owady na Ziemi, gdzie zamieszkują oraz jak wiele im zawdzięczamy. Eksperci uświadomią odbiorców co się stanie jeśli pszczół nie będzie, omówią powody wymierania pszczół oraz jak każdy z nas niewielkim wysiłkiem może pomóc pszczołom aby nie wymierały. Pszczelarz opowie o swojej pracy i zaprezentuje niezbędne narzędzia wspierające pracę przy pszczołach. Podczas warsztatów odbędzie się degustacja miodów i miodu z gorzką czekoladą – alternatywa dla nutelli.
 
Ponadto zaplanowana jest wystawa z pszczelimi produktami takimi jak: różne gatunki miodów, pierzga, mleczko pszczele, pyłek kwiatowy, maść z produktami pszczelimi, maści z jadem pszczelim. Pszczelarze udzielą informacji o sposobach podawania oraz zastosowania.
 
Każde dziecko otrzyma pieczątkę na rękę z wizerunkiem szczęśliwych pszczół  oraz adekwatne do wieku materiały edukacyjne ( kolorowanka lub krzyżówka).
 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto