Środa 20 czerwca 2018

AKTUALNIE NA ANTENIE
WŁĄCZ RADIO

Warszawa, 2014-10-14

Do:
Prezydent RP Bronisław Komorowski
 
Kancelaria Prezydenta 
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa 

Szanowny Panie Prezydencie,

Właśnie przygotowujemy się do naszego radiowego święta. 10 lat temu, dokładnie 15 listopada 2004 roku, Radio WAWA rozpoczęło nadawanie w formacie Zawsze Polska Muzyka. Pierwszym utworem, jaki z tej okazji zaprezentowaliśmy na naszej antenie, był kultowy już utwór Grzegorza Ciechowskiego Obywatela G.C – „Nie pytaj o Polskę”. Z wielkim zdziwieniem przyjęliśmy fakt, że wspaniała polska muzyka i utalentowani polscy wokaliści nie mają własnego święta. Bycie muzykiem i występowanie na scenie w naszym kraju nie jest łatwym kawałkiem chleba. To wyczerpująca, ciężka i stresująca praca, a sukces nie trwa wiecznie.

Muzycy to ludzie o wyjątkowej wrażliwości. Gdyby tak nie było, ich utwory nie wzruszałyby wielomilionowej publiczności. Piosenki, o czym Pan Panie Prezydencie z pewnością wie - mają wielką siłę. W ciężkich latach 80-tych to właśnie nasi muzycy wielokrotnie dawali Polakom nadzieje na lepsze jutro. Takie zespoły jak Brygada Kryzys, Perfect, Maanam, czy Republika mają swój niewątpliwy wkład w odzyskanie wolności, której 25 lecie świętujemy w tym roku.

To na rockowych koncertach młodzi ludzie się buntowali przeciw totalitaryzmowi. To właśnie muzycy przekazywali im w swoich utworach i nauczali, jak ważna jest wolność. Uważamy, że polskim muzykom należy się własne święto. Prawdziwe Święto Polskiej Muzyki, w czasie którego będziemy im mówić jak ważne jest to, co dla nas robią. Jak ważne są uczucia, których doświadczamy kiedy słuchamy tekstów polskich piosenek. Bo czyż każdy z nas nie ma ważnej dla siebie piosenki? Takiej, przy której poznał miłość swojego życia, czy nawet takiej, która zmieniła jego życie?

Ważne jest, żeby choćby symbolicznym gestem zaakcentować jak ważna jest dla nas wszystkich muzyka....polska muzyka. Dlatego apelujemy o stworzenie Święta Polskiej Muzyki. Niekoniecznie wolnego od pracy, ale takiego, które sprawi, że cała Polska będzie kołysać się w rytm polskich przebojów, takiego w czasie którego docenimy polskich artystów, wsłuchamy się w ich przekaz...

Muzyka przecież łagodzi obyczaje. To święto byłoby więc świętem radości. Polska muzyka jest niezwykle bogata i różnorodna. Mamy wspaniałe rockowe zespoły , znakomitych popowych artystów, świetnych jazzmanów, ludzi opery, przedstawicieli muzyki ludowej i wielu innych utalentowanych twórców. Chcielibyśmy wszystkich polskich muzyków, bez względu na to, jaki rodzaj muzyki prezentują – uhonorować ich własnym świętem - Świętem Polskiej Muzyki.

Zwracamy się do Pana o poparcie naszej inicjatywy ustanowienia oficjalnego Święta Polskiej Muzyki. Proponujemy, by odbywało się ono co roku 15 listopada. Dokładnie 10 lat temu radio, które mamy zaszczyt reprezentować - Radio WAWA rozpoczęło nadawanie w formacie Zawsze Polska Muzyka. Do dziś jesteśmy mu wierni i dumni z tego, że jako jedyna polska stacja radiowa oddajemy swoją antenę w całości polskiej muzyce.

Liczymy na Pana wsparcie.

Z poważaniem, Zespół Radia WAWA


Polecane
Warto...
dodano: Poniedziałek 4 czerwca 2018
dodano: Czwartek 31 maja 2018
dodano: Poniedziałek 21 maja 2018
dodano: Piątek 18 maja 2018
dodano: Piątek 11 maja 2018
dodano: Piątek 4 maja 2018
dodano: Środa 20 czerwca 2018
dodano: Wtorek 19 czerwca 2018
dodano: Poniedziałek 18 czerwca 2018
dodano: Czwartek 31 maja 2018
dodano: Środa 30 maja 2018
dodano: Wtorek 29 maja 2018
--- reklama ---