00:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim
Monika Król
DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Hawaje czyli przygody siostry Jane.

Czy romanse, które czytamy, na pewno są tylko fikcją, a bohaterowie miłosnych historii to postaci zmyślone? W przypadku głównej bohaterki nowej sztuki Teatru Capitol, bez wątpienia tak nie jest. Dowiecie się tego już 26 kwietnia, podczas polskiej premiery przezabawnej tej komedii.

W roli głównej zachwycająca kolejnym mistrzowskim wcieleniem i bawiąca widza do łez – Daria Widawska. Na scenie towarzyszą jej popularni i lubiani aktorzy, między innymi Przemysław Sadowski, Dominika Ostałowska, Bartosz Żukowski, Magdalena Popławska, Barbara Kurzaj, Piotr Nowak, Iza Zwierzyńska oraz debiutujący na deskach teatralnych: Marta Manowska i Alan Andersz.


A co dokładnie wydarzyło się na Hawajach?  Vivien Bliss- w tej roli Daria Widawska, pisarka harlequinów, jest związana umową z wydawnictwem na koleją powieść, lecz brak jej natchnienia. Na domiar złego za wszelką cenę pragnie stracić dziewictwo. Sytuacja zdaje się jej sprzyjać, by połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż żona potencjalnego kochanka, fajtłapy Edgara Chisholma, granego przez Przemysława Sadowskiego, ma właśnie wyjechać z miasta. Vivien przybywa więc do jego domu, żeby spędzić tam romantyczny weekend. Po pewnym czasie niedoszli kochankowie odkrywają, że żona Edgara - Doris, w którą wciela się Dominika Ostałowska, jednak została w domu…. Ale to nie jedyny nieproszony gość. Przybywają kolejni i tak rozpoczyna się seria komicznych wydarzeń, pomyłek, zasadzek, pościgów i trzaskających drzwi, tworzących nieprawdopodobny chaos. Uzbrojona w dyktafon Vivien  dzielnie wkracza w najbardziej ryzykowne sytuacje i na bieżąco je relacjonuje, przekształcając jednocześnie w powieść o przygodach siostry Jane na Hawajach.  


Tę sztukę pełną intryg, miłosnych wątków oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji, wyreżyseruje Marcin Sławiński, specjalizujący się przede wszystkim w pracy nad komediami. W swojej karierze zrealizował kilkadziesiąt spektakli w ponad 20 teatrach. Widzom Teatru Capitol znany jest między innymi ze sztuki „Dajcie Mi Tenora”. Tym razem reżyser ma niebywałą okazję pracować nad polską premierą tekstu kanadyjskiego dramaturga i powieściopisarza Allana Strattona, którego tytuł w oryginale brzmi „Nurse Jane goes to Hawaii”.


Obsada: 

Vivien - Daria Widawska 
Doris - Dominika Ostałowska 
Edgar - Przemysław Sadowski
Peter - Alan Andersz
Betty - Barbara Kurzaj / Magdalena Popławska
Bill - Bartosz Żukowski / Piotr Nowak
Peggy -  Marta Manowska / Iza Zwierzyńska 


Reżyseria:  Marcin Sławiński 

Tekst:  Allan Stratton
Tłumaczenie:  Joanna Szczerkowska 


Poleca Radio WAWA!

 

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto