13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

„Harem" Alexy Vastatrix i Waldemar Bednaruk

Nakładem Wydawnictwa Harde, ukazał się Harlem - powieść historyczna, którą czyta się z wypiekami na twarzy

Nakładem Wydawnictwa Harde, ukazał się Harlem - powieść historyczna, którą czyta się z wypiekami na twarzy!

W powieści znajdziecie namiętną miłość, odważną erotykę, opowieść z zaskakującym zakończeniem oraz historie XVII-wiecznej Rzeczpospolitej.
 

Splecione rzeczywiste losy spadkobiercy fortuny Zamoyskich i wnuka pierwszego ordynata – Jana zwanego Sobiepanem, i fikcyjnej bohaterki, wiejskiej dziewuszki sprzedanej do magnackiego haremu,  są pretekstem do pokazania barwnej obyczajowości czasów królowania Jana II Kazimierza Wazy, potopu szwedzkiego i zmagań z turecką potęgą, a także rozkwitu renesansowego miasta idealnego – Zamościa.  Dr hab. prof. nadzw. Waldemar Bednaruk, współautor i konsultant powieści, zadbał o to,  by opisane wydarzenia, również te pomijane w podręcznikach, nie przeczyły  historycznej prawdzie.
 

Mała Józia, córka ubogich włościan z Brzezin, by ratować rodzinę przed śmiercią głodową, zostaje sprzedana do pańskiego haremu, złożonego z  prostych  dziewek, ubogich szlachcianek i zawodowych ladacznic. Zamienia wiejską chałupę na puchową pierzynę. Dziewczyna bez wykształcenia i jakiejkolwiek wiedzy o świecie zdobywa pod okiem  Egipcjanki Sahiji, niegdyś odaliski  w haremie perskiego księcia, ogładę i  orientalne umiejętności w zakresie ars amandi. Ogrzewa łoże słynącego z erotycznych podbojów, hulaki i pijanicy Zamoyskiego w przytulnym dworku w Zamościu i  w żołnierskim namiocie podczas wojennych wypraw. Idyllę przerywa ślub tego najpotężniejszego wówczas magnata Rzeczpospolitej z Marią Kazimierą d`Arquien, późniejszą żoną króla Jana III Sobieskiego. Sobiepan zamyka bowiem swój harem i odprawia (na moment:)) dziewczęta.

Dr hab. prof. nadzw. Waldemar Bednaruk jest pracownikiem naukowym KUL, członkiem American Society for Legal History, Komisji Prawniczej Oddziału Lubelskiego PAN, TN KUL oraz ChTN, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL. W 2018 roku nominowano go do tytułu Nauczyciel Akademicki Roku. Jest  autorem i redaktorem niemal 100 artykułów naukowych i 15 książek, w tym  powieści historycznej z czasów staropolskich   ,,Kurier  ze Stambułu”.
 

Jak potoczyło się życie Sobiepana - wiadomo. By jednak poznać dalsze losy Józi z Brzezin, trzeba przeczytać spisaną przez pewną młodą doktorantkę  - na podstawie nieznanych dotąd zapisków historię. Wydawnictwo Harde, Alex Vastatrix i Waldemar Bednaruk zapraszają w podróż  w fascynujące czasy Rzeczpospolitej XVII stulecia. Coś dla siebie znajdą w książce zarówno fani historii, jak i miłośnicy romansów.


Książkę poleca Wydawnictwo Harde i Radio WAWA!

 

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto