13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Savoir-vivre na Bulwarach Wiślanych

Interesujesz się sztuką przetrwania

Interesujesz się sztuką przetrwania? Surwiwalem? Biwakami bushcraftowymi? Koniecznie przyjdź nad Wisłę!

Już 14 i 15 sierpnia 2019 roku Scenie Bulwarów Wiślanych odbędą się warsztaty „Leśny savoir-vivre” poświęcone sztuce przetrwania i etyce outdoorowej czyli temu, jak poradzić sobie w sytuacjach nagłych i nietypowych oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z lasu nie wyrządzając szkody przyrodzie.


Warsztaty poprowadzą edukatorzy ze Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, aktualnie największej organizacji społecznej w naszym kraju, zajmującej się promowaniem sztuki przetrwania. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się przyrodnicy, animatorzy zajęć outdoorowych, doświadczeni instruktorzy surwiwalu i bushcraftu, autorzy książek i publikacji tematycznych oraz wykładowcy akademiccy.

A co będzie się działo?Tematyka warsztatów dotyczyć będzie zasad sztuki przetrwania zarówno w lesie (z dala od cywilizacji) jak i w miejscach, gdzie przebywamy na co dzień: w pracy, w domu, w sklepie, w komunikacji publicznej, itp. Dla uczestników warsztatów przygotowano kilka „surwiwalowych sztuczek", które pomogą odpowiedzieć na pytania:

1. Jak się nie zgubić w lesie?
2. Jak odnaleźć drogę do domu?
3. Skąd wziąć wodę do picia?
4. Czym i jak rozpalić ogień?
5. Co to jest "Wielka Trójka Surwiwalu"?
6. Jaki ekwipunek zabrać na wyprawę?

Ponadto, edukatorzy opowiedzą Wam o stosowaniu zasady „Leave No Trace” w etyce outdoorowej oraz przedstawią awaryjne narzędzia przetrwania i rękodzieło surwiwalowe.

Do zobaczenia!Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto