13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Dziel się Uśmiechem - zakończony sukcecem program edukacyjny

100 000 dzieci z całej Polski dowiedziało się jak prawidłowo dbać o zęby

100 000 dzieci z całej Polski dowiedziało się jak prawidłowo dbać o zęby.
20 marca, w Światowy Dzień Zdrowia oficjalnie zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”.


W ramach akcji blisko 100 000 uczniów z 680 szkół podstawowych i placówek oświatowo-wychowawczych wzięło udział w specjalnych lekcjach.  Podczas zajęć dowiedzieli się jak zapobiegać próchnicy oraz dbać o zdrowy i piękny uśmiech. W jednej z takich lekcji uczestniczyło także Radio WAWA w ramach akcji WAWA - Zróbmy to razem!

>>WAWA Zróbmy to Razem - Lekcja edukacyjna Dziel się uśmiechem<<Program wspierany był przez partnerów merytorycznych i ambasadorkę – Magdalenę Różczkę.
 „Dziel się Uśmiechem” realizowany jest w polskich szkołach już od 7 lat. Jego organizatorzy, przy stałym wsparciu merytorycznym ekspertów z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, dbają o to, aby kolejne pokolenia dzieci zdobywały wiedzę jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Wszyscy uczniowie objęci programem otrzymali dopasowane do wieku materiały edukacyjne oraz zestawy do pielęgnacji zębów, składające się z pasty i szczotki oraz bezcukrowej gumy do żucia.

7. edycja w nowej odsłonie


Ambasadorką, trwającej od września 2019 roku, kolejnej odsłony programu była Magdalena Różczka. Aktorka pomagała aktywnie budować świadomość problemu próchnicy oraz tego, jak w prosty sposób prawidłowo dbać o zęby. Aby wzmocnić zaangażowanie szkół  organizatorzy przeprowadzili też konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami. Polegał on na przygotowaniu plakatu promującego tematykę i główne przekazy ”Dziel się Uśmiechem”.

Łącznie w całej Polsce w akcji udział wzięło  blisko 100 000 uczniów. Wśród województw pierwsze miejsce zajęło województwo śląskie (12 474 uczniów), na drugim znalazło się warmińsko-mazurskie (10 251), a na trzecim wielkopolskie (9075). 

Patronem medialnym programu edukacyjnego Dziel się uśmiechem jest Radio WAWA!

więcej o programie >> Dziel się UśmiechemWiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto