18:40 - 21:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Grządkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Rusza oddolna akcja społeczna. Daj kwaterę medykowi!

Największymi bohaterami ostatnich miesięcy są bez wątpienia medycy
foto: Rusza oddolna akcja społeczna. Daj kwaterę medykowi! / fot.Shutterstock

Największymi bohaterami ostatnich miesięcy są bez wątpienia medycy. To oni co dzień walczą o nasze życie i zdrowie. Nie dają się podstępnemu wirusowi, który atakuje bez ostrzeżenia! Dzielnie odpierają jego atak.
Polacy w trudnych chwilach potrafią się jednoczyć. 

Dobitnie ukazuje to akcja „Daj kwaterę medykowi!”, której celem jest pomoc pracownikom służby zdrowia. Na czym polega przedsięwzięcie? Organizatorzy łączą gospodarzy lokali z medykami, którzy potrzebują miejsca do odpoczynku, a z różnych przyczyn nie mogą przebywać w swoim domu. Czasem ma to związek z kwarantanną, innym razem z oddelegowaniem do szpitala znajdującego się daleko od lokalizacji, w której na co dzień mieszka medyk.


Jak można zaangażować się w akcję? Wystarczy wejść na facebookową stronę „Daj kwaterę medykowi”! , aby dowiedzieć się o niej więcej. Jeśli jesteś zainteresowany włączeniem się w pomoc lub posiadasz mieszkanie, które jest puste, możesz napisać do administratorów. Na pewno pomogą! Polacy wiele razy pokazali, że mają wielkie serca. Zwłaszcza gdy życie niesie ogromne wyzwania. A takim jest niewątpliwie pandemia koronawirusa. Jednak wspólnym działaniem przezwyciężymy wroga. 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto