13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Festiwal w Opolu w tym roku bez zmian

Jubileuszowy 55
foto: KFPP Opole 2018 / fot.logo

Jubileuszowy 55. KFPP w Opolu potrwa od 8 do 10 czerwca 2018 

Prezes TVP Jacek Kurski oraz Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Opola podpisali porozumienie dotyczące organizacji 55. Festiwalu Polskiej Piosenki.
 
Tegoroczny 55. KFPP to aż sześć koncertów: tradycyjnie Debiuty, Premiery, Od Opola do Opola (podsumowujący rok artystyczny) oraz trzy tematyczne: pierwszy związany z jubileuszem 55 lecia KFPP w Opolu, drugi ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz zupełnie nowe wydarzenie: koncert piosenki mundialowej, w tym wybór przeboju, który towarzyszyć będzie transmisjom TVP. Z pewnością nie zabraknie słynnych przebojów jak: „Entliczek pentliczek” „Futbol”, a to wszystko cztery dni przed rozpoczęciem Mundialu w Rosji! 
 
- W 2017 roku Telewizja Polska umocniła swoją pozycję organizatora na rynku prestiżowych widowisk artystycznych i muzycznych. Wrześniowy Festiwal w Opolu był wielkim wydarzeniem artystycznym. Rok 2017 zakończyliśmy fantastycznym Sylwestrem w Zakopanem, z prawie 8 milionową widownią w szczytowym momencie. Nie mamy wątpliwości, że jubileuszowy 55. KFPP w Opolu będzie spektakularnym i pięknym wydarzeniem - powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.
 
Koncepcja artystyczna koncertów została przygotowana została przez Dyrektora Artystycznego Remigiusza Trawińskiego i zespół reżyserów: Konrada Smugę, Bolesława Pawicę i Beatę Szymańską. 
 
- Odczuwam wielką dumę z tego, że obchodzimy stulecie niepodległości, a w tym szczególnym roku dla Polski i dla nas wszystkich również festiwal polskiej piosenki będzie miał wyjątkową oprawę, bo wspólnie z Telewizją Polską i jej pięknymi archiwami. Pokażemy polską piosenkę, jej historię oraz wielki dorobek kulturowy – powiedział Prezydent Opola Arkadiusz Wisniewski.


Zapowiedział też, że podczas tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się wiele imprez towarzyszących, m.in.: Rajd Festiwalowy z udziałem Artystów, koncert hip hopowy oraz zostaną odsłonięte kolejne gwiazdy w Alei Gwiazd.
 
Wprowadzeniem do tegorocznego 55 KFPP w Opolu będzie nowa produkcja TVP:  program muzyczno-rozrywkowy „Od Opola do Opola” emitowany w wiosennej ramówce, w niedziele, po godz. 21.00.
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto