Zgarnij 300 zł na świąteczne wydatki!
Najlepsza pobudka przy Najlepszych Polskich Hitach
DeDektyw wkręca ludzi od rana!
Zakopower z piosenką Jacka Cygana - "Białanie"
Polecane
Warto...
dodano: Niedziela 22 kwietnia 2018
dodano: Środa 18 kwietnia 2018
dodano: Piątek 13 kwietnia 2018
dodano: Piątek 6 kwietnia 2018
dodano: Wtorek 3 kwietnia 2018
dodano: Piątek 30 marca 2018
dodano: Wtorek 27 marca 2018
dodano: Środa 14 marca 2018
dodano: Wtorek 13 marca 2018
dodano: Poniedziałek 26 lutego 2018


WIADOMOŚĆ MUZYCZNA

IRA z książką "Bo jest paru ludzi"


Książka o grupie IRA już w sklepach. 

IRA – zespół legenda, który właśnie skończył trzydzieści lat. Na czym polega jego fenomen? Książka „IRA. Bo jest paru ludzi” autorstwa Waldemara Buczkowskiego to łapiąca za gardło historia młodzieńczego marzenia o zespole rockowym. Książka ukazała się na rynku w środę, 28 listopada, nakładem Wydawnictwa Agora.
 
Według wyszukiwarki internetowej Google, IRA to najczęściej wyszukiwana polska grupa muzyczna, zaraz po Kulcie i Dżemie. Powstała w 1987 roku i – poza czasem siedmioletniej przerwy – z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Zespół zagrał tysiące koncertów, na których zawsze pojawiają się rzesze fanów w czarnych i czerwonych koszulkach symbolizujących gniew. Nadal z powodzeniem gra sto koncertów w roku, podczas gdy inni wielcy artyści polskiej sceny muzycznej zawieszają lub kończą działalność. - Jedna z ostatnich prawdziwych rockowych kapel! – mówi o nich sam Grzegorz Markowski, wokalista z zespołu Perfect.
 
Na czym polega fenomen tej grupy? Ta książka odpowiada nie tylko na to pytanie. To niezwykła historia młodzieńczego marzenia o zespole rockowym, o którym będą mówić wszyscy. To także znakomicie napisana opowieść o wiecznym życiu w trasie oraz o wzlotach i upadkach, kłótniach i przyjaźniach grupy muzyków będących ze sobą bliżej niż rodzina.
 
IRA - "Parę chwil"