01:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

IRA z książką "Bo jest paru ludzi"

Książka o grupie IRA już w sklepach
foto: IRA - "Bo jest paru ludzi" / fot.okladka ksiazki

Książka o grupie IRA już w sklepach. 

IRA – zespół legenda, który właśnie skończył trzydzieści lat. Na czym polega jego fenomen? Książka „IRA. Bo jest paru ludzi” autorstwa Waldemara Buczkowskiego to łapiąca za gardło historia młodzieńczego marzenia o zespole rockowym. Książka ukazała się na rynku w środę, 28 listopada, nakładem Wydawnictwa Agora.
 
Według wyszukiwarki internetowej Google, IRA to najczęściej wyszukiwana polska grupa muzyczna, zaraz po Kulcie i Dżemie. Powstała w 1987 roku i – poza czasem siedmioletniej przerwy – z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Zespół zagrał tysiące koncertów, na których zawsze pojawiają się rzesze fanów w czarnych i czerwonych koszulkach symbolizujących gniew. Nadal z powodzeniem gra sto koncertów w roku, podczas gdy inni wielcy artyści polskiej sceny muzycznej zawieszają lub kończą działalność. - Jedna z ostatnich prawdziwych rockowych kapel! – mówi o nich sam Grzegorz Markowski, wokalista z zespołu Perfect.
 
Na czym polega fenomen tej grupy? Ta książka odpowiada nie tylko na to pytanie. To niezwykła historia młodzieńczego marzenia o zespole rockowym, o którym będą mówić wszyscy. To także znakomicie napisana opowieść o wiecznym życiu w trasie oraz o wzlotach i upadkach, kłótniach i przyjaźniach grupy muzyków będących ze sobą bliżej niż rodzina.
 
IRA - "Parę chwil" Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto