00:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Przełożone ogłoszenie reprezentanta Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019

W piątek 15 lutego poznamy reprezentanta Polski w Eurowizji
foto: Eurowiza 2019 / fot.materiały promocyjne

W piątek 15 lutego poznamy reprezentanta Polski w Eurowizji. 64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Tel Awiwie, a to za sprawą wygranej Netty w ubiegłorocznym konkursie w Lizbonie. 

Na Facebooku profilu Bądźmy razem TVP, w wydarzeniu dotyczącym Eurowizji, pojawił się komunikat:
 
 
Powołana przez TVP specjalna Komisja Konkursowa, która ma wybrać reprezentanta Polski na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie, wydłuża pracę do 15 lutego. Do Telewizji Polskiej wpłynęło bardzo dużo propozycji piosenek. Komisja prowadzi intensywne prace i wnikliwie zapoznaje się z przesłanymi utworami. Dlatego też konieczne jest wydłużenie terminu preselekcji, a decyzja Komisji Konkursowej zostanie ogłoszona do piątku 15 lutego - możemy przeczytać na Facebooku. 
 


Eurowizja: Kto z Polski? 


Propozycje muzyczne zgłosili m.in. Carpe Diem, Blue Cafe, Clodie, Marcin Sójka, Szaszan, Marta Gałuszewska, Isabell Otrębus i zespół Tulia. Nie zabrakło także wielu nieznanych wykonawców. 
 
Polska trafiła do pierwszego półfinału, który odbędzie się 14 maja. Drugi półfinał odbędzie się dwa dni później, a finał - 18 maja.
 
Polski reprezentant wystąpi razem z artystami ze Słowenii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Cypru, Serbii, Finlandii i Węgier. W drugiej części koncertu pojawią się wykonawcy z Estonii, Portugalii, San Marino, Islandii, Gruzji, Australii, Belgii, Ukrainy i Grecji.
 
Do finału awansuje po 10 wykonawców z każdego półfinału z największą liczbą punktów. W ten sposób Polskę reprezentowali w ostatnich latach Gromee (2018), Kasia Moś (2017) i Michał Szpak (2016), który zajął ósmą pozycję. 
 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto