15:00 - 19:00 Luz blues w Radiu Wawa

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

BUDKA SUFLERA wraca bez Krzysztofa Cugowskiego?

BUDKA SUFLERA ma powrócić na scenę, ale z nowym wokalistą Robertem Żarczyńskim
foto: Budka Suflera / fot.materiały promocyjne

BUDKA SUFLERA ma powrócić na scenę, ale z nowym wokalistą Robertem Żarczyńskim. Krzysztof Cugowski odmówił współpracy z muzykami. 
 

Informacja o powrocie Budki Suflera na scenę zszokowała wszystkich fanów zespołu. Okazuje się jednak, że Cugowski nie zaśpiewa podczas koncertów, które planuje Romuald Lipko. Kompozytor zaproponował mu współpracę, ale ten zdecydowanie jej odmówił. Miał również nie zgodzić się na powrót zespołu. 
 
Budka Suflera ogłosiła koniec kariery w 2014 roku. Fani nie mogli w to uwierzyć i tłumnie przybyli na pożegnalną trasę koncertową. Wszyscy byli pewni, że nie ujrzą zespołu ponownie na scenie, ale na razie na pewno tak się nie stanie. W rozmowie z dziennikarzami Super Expressu Romuald Lipko powiedział: - Wracamy. Jesteśmy własnością społeczeństwa. Daliśmy sobie wzajemną obietnicę "Dajemy wam muzykę, a jak nas pokochacie to już jesteśmy razem". A jak jesteśmy razem, to się ma wzajemne zobowiązania – powiedział twórca przebojów Budki Suflera. Dziennikarzom udało się dowiedzieć, że grupa planuje zagrać jesienią siedem koncertów w największych polskich metropoliach. 


>>ROKSANA WĘGIEL ujawniła okładkę swojej debiutanckiej płyty
 
- Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: "Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty". Gra aktualnie z zespołem Mistrzów co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić co chcemy, bo on robi co chce. A ciekawostką tego co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych - powiedział Super Expressowi Lipko.
 
Krzysztof Cugowski były wokalista Budki Suflera twierdzi, że nikt nie informował go o powrocie:  - Nic na ten temat nie wiem. Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić co z tym robić dalej ponieważ tak nie może być. Zespół przestał istnieć cztery i pół roku temu i tyle - mówi Super Expressowi Krzysztof Cugowski. - To co mówi pan Lipko jest tyle warte, co ja mogę pani powiedzieć o Marsjanach - dodał w rozmowie z dziennikarzami. 
 

BUDKA SUFLERA: NOWY SKŁAD


Romuald Lipko, Tomasz Zaliszewski, i Mieczysław Jurecki ruszą jesienią w trasę  koncerową. Razem z nimi wystąpią zaprzyjaźnieni artyści: m.in. Urszulę, Izę Trojanowską  i Felicjana Andrzejczaka. Wokalistą, który zadebiutuje na jesiennej trasie będzie Robert Żarczyński, w składzie koncertowym będą też: gitarzyści Darke Bafeltowski i Piotr Bogutyn. Bilety na koncerty trafiły już do sprzedaży. 
 

BUDKA SUFLERA - Bal wszystkich świętych


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto