10:00 - 15:00 Najlepsze Polskie Hity

Dawid Wajda

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Koniec VIRGIN! Najbliższe koncerty [DATY]

VIRGIN rusza w pożegnalną trasę koncertową
foto: Piotr Molecki/East News / fot.Piotr Molecki/East News

VIRGIN rusza w pożegnalną trasę koncertową. Grupa została założona w 2000 roku przez Tomasza Luberta, basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra Posejdona Pawłowskiego. W castingu na wokalistę wybrao Dorotę Dodę Rabczewską 

Będziecie mogli usłyszeć naszą historię - napisała w mediach społecznościowych Doda
 
W 2002 ukazał się pierwszy, rockowy album zatytułowany Virgin. Wydanie płyty spowodowało nominację zespołu do nagrody Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. W 2004 roku od zespołu odszedł basista Krzysztof Najman oraz perkusista Piotr Pawłowski. Poszukiwania nowych muzyków spowodowały przyjęcie do zespołu Łukasza Damma jako basisty, i Piotra Matysiaka jako perkusisty. W 2004 roku wydano Bimbo z  Dżagą,  Kolejnym razem oraz Nie zawiedź mnie,  a rok później - krążek  Ficca, na której znalazły się m.in. Szansa, Znak pokoju i 2 bajki.


>>DAWID KWIATKOWSKI i nowy album 13 grzechów niczyich
 
W styczniu 2006 wyszła reedycja albumu Ficca, z dodatkowymi materiałami jak na przykład fragmenty filmów nakręconych przez Dodę i jej męża Radka Majdana podczas wakacji.Występ na festiwalu w Opolu w 2006 roku zaowocował otrzymaniem przez grupę nagrody Superjedynka w kategorii Najlepsza Płyta POP. Od 2007 od zespołu odchodzi Tomasz Lubert, po ukazaniu się oświadczenia na oficjalnej stronie zespołu. Również w tym roku nastąpiło rozwiązanie zespołu Virgin. Tomasz Lubert wkrótce potem założył zespół Video, a Doda rozpoczęła karierę solową.
 
Siedem lat po rozpadzie grupy, 4 marca 2014 na oficjalnym kanale Dody w serwisie YouTube zamieszczony został akustyczny minikoncert zespołu Virgin, Doda wraz z akompaniującym jej na gitarze Tomaszem Lubertem wykonała mniej znane utwory zespołu, pochodzące z trzech albumów grupy. W czerwcu ukazał się nowy utwór grupy Hej. 10 listopada 2016 roku ukazał się czwarty album zespołu zatytułowana Choni. Płyta była promowana przez single Niebezpieczna kobieta, który pojawił się również na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do filmu pt. Pitbull. Niebezpieczne kobiety Patryka Vegi, Kopiuj-wklej i Sens.
 

VIRGIN: Najbliższe koncerty [DATY]

 
Doda podała daty ostatnich najbliższych występów, które weszły w skład pożegnalnej trasy koncertowej: Świdnica (31.05), Ruda Śląska (8.06), Kruszwica (15.06) i Kluczbork (22.06).


VIRGIN - Znak pokoju


 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto