01:00 - 08:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

MATEUSZ ZIÓŁKO I TABB z tytułową piosenką z fimu LEGIONY

Do sieci trafił tytułowy klip promujący film Legiony
foto: MATEUSZ ZIÓŁKO I TABB - Legiony / fot.okładka płyty

Do sieci trafił tytułowy klip promujący film Legiony. Utwór wyprodukowali Mateusz Ziółko i Tabb. Film w reżyserii Dariusza Gajewskiego trafił już do kin.

Mateusz Ziółko, jest bardzo  znany widzom telewizyjnych programów muzycznych w 2008 r. zajął 4. miejsce w pierwszej edycji Mam talent, w 2012 dotarł do półfinału Must Be the Music, w 2013 zwyciężył w The Voice of Poland. Jesienią 2018 r. wystąpił w jubileuszowej, dziesiątej edycji Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie wykonał piosenki Zbigniewa Wodeckiego.


>>

Kompozytorem i producentem utworu jest Bartosz "Tabb" Zielony, który współpracował m.in. z Sound'n'Grace i Grzegorzem Hyżym. Tekst napisała Anna Saraniecka, wcześniej znana z utworów Renaty Przemyk. Autorem klipu jest Alan Kępski, który pracował wcześniej z m.in. Eweliną Lisowską, Ewą Farną, Sarsą i Kasią Popowską.

LEGIONY: Film


Legiony to dobrze znana nam historia, której tłem jest opowieść o miłości dezertera z carskiego wojska, agentki wywiadu i ułana.  W rolach głównych wystąpili m.in. w Sebastian Fabijański, Mirosław Baka, Wiktoria Wolańska, Bartosz Gelner, Borys Szyc i inni.  Producentami filmu są Maciej Pawlicki i Adam Borowski. Autorami scenariusza Tomasz Łysiak, Dariusz Gajewski, Michał Godzic i Maciej Pawlicki. Reżyseruje Dariusz Gajewski – zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za film Warszawa, zwycięzca scenariuszowego konkursu na film o Powstaniu Warszawskim.

MATEUSZ ZIÓŁKO I TABB  - Legiony
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto