15:00 - 19:00 Luz blues w Radiu Wawa

Rafał "Wodzu" Wodziński

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

PAWEŁ DOMAGAŁA - Żmijowisko

Jeśli aktor jest równocześnie muzykiem praca nad rolą wcześniej czy później przyniesie efekt w postaci piosenki
foto: Paweł Domagała / fot.materiały promocyjne

Jeśli aktor jest równocześnie muzykiem praca nad rolą wcześniej czy później przyniesie efekt w postaci piosenki. Tak stało się przy okazji serialowej ekranizacji bestsellera Wojciecha Chmielarza Żmijowisko w reżyserii Łukasza Palkowskiego, gdzie główną rolę męską zagrał Paweł Domagała. 
 

Powieść Wojciecha Chmielarza połknąłem w jedną noc i do ostatnich stron nie domyślałem się zakończenia. Nie tylko Skandynawowie mają ostatnio szczęście do świetnych kryminałów.Poza zajmującą fabułą są tu ciekawe relacje między bohaterami i celne komentarze do rzeczywistości (również świata show biznesu). 
 
Propozycja zagrania Arka była dla mnie interesującym wyzwaniem, bo zazwyczaj w filmie i teatrze pozwalałem sobie na sporo improwizacji, a tym razem musiałem być jak matematyk, chirurg czy architekt. Być precyzyjnym i konsekwentnym, by mylić tropy i trzymać widza w niepewności. Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych, co zwiększa poziom trudności. - mówi Paweł Domagała
Czasem jestem pytany, czy wolę być aktorem, czy muzykiem i zawsze wtedy odpowiadam, że mam to szczęście, że mogę spełniać się w dwóch zawodach, o których marzyłem od dziecka. Oba staram się wykonywać z pasją i pokorą, żeby dawały radość, a nie frustrację. Czasem, bardzo rzadko, zdarza się, że muzyka i aktorstwo przenikają się i Takim przypadkiem jest Żmijowisko. Jako aktor odgrywam jedną z ról, a równocześnie z Łukaszem Borowieckim, współautorem obu płyt (Opowiem Ci o mnie i 1984), nagraliśmy piosenkę inspirowaną książką i serialem. Zanim jednak powstała piosenka była niezwykle ciekawa i (nie ukrywam) wyczerpująca fizycznie praca na planie. Codziennie dzwoniłem do mojej żony Zuzanny Grabowskiej i dzieliłem się z nią wrażeniami na temat książki, pomysłami na rolę Arka, ale też fizycznym zmęczeniem, poczuciem samotności z dala od niej i córek. Zuza pod wpływem lektury książki Wojciecha Chmielarza i naszych rozmów napisała tekst piosenki. Nigdy nie śpiewam cudzych tekstów, myślałem też, że nie potrafię, ale tekst Zuzy od razu zaadoptowałem. Odnajduję w nim znajome uczucia, atmosferę Żmijowiska i intrygującą  grę z jego fabułą. - dodaje.

 

ŻMIJOWISKO: O czym opowiada serial? 

 
Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska Żmijowisko. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Poszukiwania nie przynoszą efektu. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii i na własną rękę próbuje odszukać córkę. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani.   Sprawa coraz bardziej się gmatwa. W tle poszukiwań nastolatki pojawia się historia jej rodziców i ich przyjaciół z młodości - pełna konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, zazdrości i nienawiści, które  prowadzą do tragedii.
 

PAWEŁ DOMAGAŁA - Żmijowisko 


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto