10:00 - 15:00 Najlepsze Polskie Hity

Dawid Wajda

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

KULT. Film - dokument o grupie Kazika Staszewskiego

Film dokumentalny o legendarnej grupie Kazika Staszewskiego  pojawi się w kinach od 22 listopada
foto: KULT / fot.Jakub Orzechowski

Film dokumentalny o legendarnej grupie Kazika Staszewskiego  pojawi się w kinach od 22 listopada. Premierę produkcji zaplanowano w październiku podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Film to niezwykle prawdziwy obraz działalności zespołu Kazika Staszewskiego. To dokument o legendzie polskie rocka. Zdjęcia nakręcono między innymi podczas występów grupy. Ukazano ich więź z fanami i niepowtarzalny klimat panujący podczas koncertów. Film powstawał w latach 2013 - 2019.

>>PAWEŁ DOMAGAŁA - Żmijowisko

To z założenia film o ludziach z krwi i kości, o wspaniałej męskiej przyjaźni. Skupiłam swoją uwagę na szeroko pojętej prozie życia, wziętej w ramy trasy koncertowej, czyli naturalnego i swobodnego środowiska muzyków. Kilkuletnia obserwacja wymagała pokory i uczciwości, nie chodziło o to żeby kreować fakty, skandale, konflikty. Ostatecznie chodziło o to, żeby widz poczuł się uprzywilejowany, jakby był częścią zespołu, był naprawdę blisko, śmiał się i wzruszał, dostał - cytując jednego z filmowych bohaterów - 'prawdziwą prawdę'
- mówi reżyserka Olga Bieniek.


KULT - Gdy nie ma dzieci

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto