22:00 - 23:59 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Pectus - Kobiety / Wojciech Młynarski - nowa płyta braci Szczepanik już jest!

Hołd dla poezji i potęga kobiecości na nowej płycie Pectus
foto: Pectus - Kobiety / Wojciech Młynarski / fot.okładka płyty

Hołd dla poezji i potęga kobiecości na nowej płycie Pectus!Cztery lata temu Pectus zachwycił słuchaczy płytą Kobiety. Ponieważ kobiecość to niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego bracia Szczepanikowie wracają z płytą w nowej odsłonie, o tytule Kobiety / Wojciech Młynarski.  
 
 

Tym razem Tomasz Szczepanik napisał porywającą muzykę do tekstów mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego, a do współpracy zaprosił takie legendy polskiej sceny, jak Kayah, Alicja Majewska czy Małgorzata Ostrowska. Towarzyszą im Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Natalia Szroeder, Basia Kurdej-Szatan, Halina Mlynkova oraz dziewczyny z zespołu Tulia. Zaproszenie do wykonania jednej z piosenek przyjęła także Magda Umer, wieloletnia przyjaciółka Młynarskiego, która zaśpiewała w duecie z Tomaszem utwór Poetka znikła w oddali, poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej.   


>>Cleo - Dom. Będzie hit na miarę Za krokiem krok? [WIDEO]
 
Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus, wspomina: Dotarliśmy do materiałów, które do tej pory leżały w rodzinnych szufladach lub archiwach spadkobierców twórczości Wojciecha Młynarskiego. Postanowiłem skomponować muzykę do tych wierszy, ale tak, by aranżacje i kompozycje brzmiały współcześnie. Dodatkowym utrudnieniem było stworzenie piosenek, które będą pasowały do wrażliwości zaproszonych wokalistek. Moim zdaniem powstał mądry album pełen wzruszeń, hołd dla poezji i potęgi kobiecości.
 

Tak o koncepcji płyty Kobiety / Wojciech Młynarski mówi Agata Młynarska: Cieszę się, że Tomek   Szczepanik sięgnął po nieśpiewane dotąd teksty Wojciecha Młynarskiego. Odkurzył, nadał im nowe życie. Napisane pół wieku wcześniej doczekały się, śpiąc w szufladzie, własnych nut. Melodii, tak pięknie zaśpiewanych w duetach ze wspaniałymi artystkami. Jestem pewna, że Tata byłby szczęśliwy, że jego piosenki wracają na listy przebojów, że znów je nucimy. Bo piosenki przecież muszą być śpiewane.  Jak zawsze u taty, niosą nam mądre słowa i myśli. Czy może być lepsze przesłanie na dzisiejsze czasy od słów ”…do góry głowę noś, nie daj się…”?  Muzyki doczekał się też wiersz, który Tata napisał po śmierci Agnieszki Osieckiej – „Poetka znika w oddali”. Magda Umer jest jedyną artystką, która mogła go zaśpiewać. I tak oto powstała płyta uniwersalna, ponadczasowa, przebojowa, na której każdy znajdzie „swoją” piosenkę.  


Pectus feat.Kasia Cerekwicka - Głowę noś do góry
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto