20:00 - 22:00 Non-Stop Party

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Viki Gabor wygrała Eurowizję 2019! Polska po raz pierwszy zwyciężyła dwa razy z rzędu

Vigi Gabor jest drugą polską reprezentantką w Eurowizji, która wygrała w Konkursie Piosenki Eurowizja Junior
foto: Viki Gabor / Lukasz Kalinowski/East News

Vigi Gabor jest drugą polską reprezentantką w Eurowizji, która wygrała w Konkursie Piosenki Eurowizja Junior. W 2018 roku Roksana Węgiel była trzecią reprezentantką kraju w konkursie i pierwszą, która zwyciężyła.  

Dzięki Roxie po raz pierwszy w naszym kraju można było zorganizować Eurowizję Junior 2019 w Arenie Gliwice. Wcześniej Polska nie odnosiła takich sukcesów w tym konkursie. Jedynie Edyta Górniak zajęła drugie miejsce w finale Eurowizji, dla dorosłych piosenkarzy. Konkurs dla dzieci pojawił się po raz pierwszy w 2003 roku, ale dotychczas nie zajmowaliśmy w nim żadnego wysokiego miejsca. Przez kilka lat Polska nie wystawiała swojego reprezentanta. Powróciliśmy w 2016 roku a dwa lata później Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018
 
W tym roku podczas finału w hali Arena w Gliwicach wystąpiło 19 uczestników. W głosowaniu jurorów z całej Europy zwyciężył Kazachstan. Podczas niedzielnego popołudnia  dowiedzieliśmy się, że po raz drugi w historii tego konkursu zwyciężyła reprezentantka Polski. 

Viki Gabor: Kim jest? 

Viki Gabor, czyli Wiktoria Gabor, ma 12 lat. Wokalistka urodziła się w 2007 roku w Niemczech. Wychowała się w Wielkiej Brytanii, ale aktualnie mieszka w Krakowie. Wokalistka posiada romskie korzenie. Jej starsza siostra Melisa, jest również piosenkarką. Rodzice również śpiewali w zespole. Viki Gabor zna bardzo dobrze język angielski dzięki temu, że swoją edukację rozpoczęła w Wielkiej Brytanii. Nad Superhero pracowali z nią wspólnie Lanberry i Patryk Kumór. Ci sami muzycy skomponowali również piosenkę Anyone I Want To Be, dzięki której Roksana Węgiel wygrała w ubiegłym roku. 
 

Viki Gabor - Superhero  

 Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto