20:00 - 23:59 Non-Stop Party

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Eurowizja 2020: Lanberry reprezentantką Polski? Jest komentarz

Konkurs Eurowizji w Rotterdamie zbliża się coraz szybciej
foto: Lanberry / fot.WBF

Konkurs Eurowizji w Rotterdamie zbliża się coraz szybciej. W sieci można znaleźć już plotki dotyczące tego kto nas będzie reprezentował. Wśród potencjalnych kandydatów znalazła się Lanberry. Co wokalistka sądzi na ten temat?
 

Lanberry czyli Małgorzata Uściłowska ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa w konkursie Eurowizji. Wokalistka jest odpowiedzialna za teksty i muzykę do przebojów Roksany Węgiel - Anyone I want to be i Viki Gabor - Superhero. Oba utwory zapewniły sukces naszym reprezentantkom w Eurowizji Junior w 2018 i 2019 roku. 


>>Viki Gabor wygrała Eurowizję 2019! Polska po raz pierwszy zwyciężyła dwa razy z rzędu
 
Nadal nie wiemy, jak Telewizja Polska będzie wybierała artystę, który pojedzie do Rotterdamu, ale w Internecie już pojawiły się typy potencjalnych kandydatów. Wśród nich można znaleźć Lanberry. Sama wokalistka udzieliła odpowiedzi na ten temat portalowi eurowizja.org. 
 
"Jeśli chodzi o reprezentowanie Polski na Eurowizji, to na pewno mogę powiedzieć jedno: nie mówię 'nie'. Nie wiem jednak, czy w tym roku, ale myślę o tym" - odpowiedziała Lanberry.
 
Artystka już wcześniej udzieliła podobnych wypowiedzi w mediach dodając, że chciałaby stworzyć eurowizyjny utwór z Patrykiem Kumórem, z którym współdziałała przy utworach dla Roksany Węgiel i Viki Gabor.  
 
Lanberry ma za sobą występ w polski eliminacja do Eurowizji w 2017 roku. W tamtym czasie wystąpiła prezentując utwór Only Human, plasując się na szóstej pozycji. Dwa lata temu w tym konkursie reprezentowała nas Kasia Moś z utworem Flashlihght. W tym roku w imprezie weźmie udział 41 państw. Konkurs Eurowizja 2020 będzie miał miejsce w Rotterdamie w dniach od 12 do 16 maja.  


Lanberry - Zew

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto