10:00 - 15:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Fryderyk Festival 2020: Kto wystąpi na gali?

Wiemy już kto wystąpi podczas gali rozdania nagród polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk Festiwal 2020
foto: Fryderyk 2020 / fot.materiały promocyjne

Wiemy już kto wystąpi podczas gali rozdania nagród polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk Festiwal 2020.  Przed nami 26. edycja tej prestiżowej imprezy w Katowicach, która odbędzie się już w marcu.  

Na rozdaniu Fryderyków nie zabraknie wielu wspaniałych polskich artystów i tysięcy uczestników imprezy, którzy wypełnią ogromną powierzchnię Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz NOSPR-u. Bilety na to wydarzenie już są dostępne w sieci. 
W Katowicach będziemy mogli usłyszeć m.in. Kayah, Muńka Staszczyka, Krzysztofa Zalewskiego oraz Darię Zawiałow. W tym roku otrzymano wiele zgłoszeń, wiele płyt, teledysków, utworów i artystów. W sumie 1800 zgłoszeń, które będą walczyły o nagrodę Fryderyka
 
 
Fryderyk Festiwal to święto polskiej muzyki, które potrwa trzy dni. W trakcie imprezy nie zabraknie różnych gatunków muzycznych. Impreza zawsze wysoko była oceniona przez polskich wykonawców. W 2019 roku,  kiedy po raz pierwszy festiwal odbył się w Katowicach, Krzysztof Zalewski skomentował go w następujący sposób: – Uważam, że to świetny pomysł. Dotychczas to była tylko branżowa impreza, a przecież wszystko, co robimy, robimy dla ludzi, którzy przychodzą na nasze koncerty.
 
 

Fryderyk Festiwal 2020: Kiedy i gdzie odbędzie się impreza? 

8 marca imprezę otworzy Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie w ramach Fryderyk Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.
 
Na scenie MCK-u pierwszego dnia wystąpi Krzysztof Zalewski. Artysta, który w ubiegłym roku ortrzymał dwie stauetki. Na scenę powróci również Muniek Staszczyk z materiałem ze swojego albumu Syn Miasta. Na katowickiej scenie pojawi się również Kayah. W niedzielę 15 marca podczas festiwalu wystąpi wschodząca gwiazda polskiej muzyki - Daria Zawiałow. Wśród artystów, których warto wyróżnić pojawią się także Natalia Przybysz i Baranovski
 

Krzysztof Zalewski - Początek (SoloAct)


 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto