15:00 - 19:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Czerwone Gitary świętują 55-lecie

Zespół Czerwone Gitary, legenda polskiej muzyki świętuje 55 lat istnienia
foto: Czerwone Gitary - 55 lecie / fot.materiały promocyjne

Zespół Czerwone Gitary, legenda polskiej muzyki świętuje 55 lat istnienia. Z tej okazji odbędą się specjalne koncerty grupy. Muzycy nagrali także zupełnie nową piosenkę zatytułowaną Rock & Roll. 
 

Zespół Czerwone Gitary został założony 3 stycznia 1965 roku w kawiarni Crystal w Gdańsku Wrzeszczu. Ich najnowsza piosenka do powrót do czasów, w których powstała formacja. 
 
 
Razem z piosenką przeniesiemy się na parę chwil do sopockiego NON - STOP-u – kultowego miejsca muzycznych lat 60-tych, gdzie rozpoczęła się kariera Zespołu. Występ na tej scenie, był marzeniem wszystkich solistów i zespołów rockowych tamtego okresu. Czerwone Gitary głosząc hasło Gramy i śpiewany najgłośniej w Polsce, przez dwa lata były gospodarzem NON STOP – i ten fragment historii Zespołu, pokazany został w sposób, jakiego w opowieściach o Czerwonych Gitarach jeszcze nie było!!! - czytamy na fanpage`u zespołu. 
Muzykę do nowego utworu napisał perkusista zespołu Jerzy Skrzypczyk, tekst – zwycięzca konkursu o Czerwonych Gitarach w programie Jaka to melodia - Łukasz Kleszowski
 
Czerwone Gitary tworzą aktualnie : Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Mieczysław Wądołowski, - gitara akustyczna, śpiew, Dariusz Olszewski - gitara solowa, śpiew oraz Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew, aranżacje). 
 
W pierwszym składzie zespołu występowali: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. Od początku byli nazywani "polskimi The Beatles". Obecnie z założycieli grupy pozostał w niej tyllko obecnie Jerzy Skrzypczyk.  Nie żyją już muzycy - założyciele grupy tacy jak: Krzysztof Klenczon, Henryk Zomerski i Jerzy Kossela. Bernard Dornowski od 2010 r. występuje pod szyldem Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary, z którym wykonuje przeboje zespołu, którego był współzałożycielem. 
 

Czerwone Gitary - Rock & Roll

 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto