09:00 - 12:00 Najlepsze Polskie Hity

Monika Król

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Zenek - pierwszy zwiastun filmu już w sieci!

Do internetu trafił  zwiastun filmu Zenek, produkcji do której scenariusz powstał na podstawie życia króla disco polo Zenka Martyniuka
foto: Zenek / fot.plakat

Do internetu trafił  zwiastun filmu Zenek, produkcji do której scenariusz powstał na podstawie życia króla disco polo Zenka Martyniuka. Film jest oparty na jego biografii.  

23 stycznia do sieci zwiastun produkcji. W trailerze możemy zobaczyć aktorów takich jak m.in. Bartosza Obuchowicza oraz gościa specjalnego - Limahla. Film pojawi się w kinach 14 lutego.
 
 
"'Zenek', film oparty na biografii Zenona Martyniuka, to historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie o tym, by śpiewać i bawić tłumy" - czytamy w opisie filmu. "Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces, udowadniając wszystkim, że 'Król disco polo jest tylko jeden!'".
W rolę młodego Zenka wcielił się Jakub Zając, żonę Danutę zagrała Klara Bielawka. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Kamil Dziuba, Magdalena Berus, Agnieszka Suchora, Jan Frycz, Piotr Cyrwus. Film wyreżyserował Jan Hryniak, a autorką scenariusza jest Marta Hryniak.
 
"Chciałbym, by film był swoistą, sentymentalną podróżą do czasów świetności Limahla czy Modern Talking. Ważne, żeby ludzie dobrze się w kinie bawili, bo taka jest idea disco polo. Ale nie w sposób prześmiewczy i deprecjonujący" - mówi reżyser Jan Hryniak i dodaje, że film nie jest pozycją stricte biograficzną.
 
Prace na planie zdjęciowym filmu trwały dwa miesiące, a rozpoczęły się się pod koniec października. Film reaizowano na Podlasiu: w Bielsku Podlaskim oraz w rodzinnej miejscowości Martyniuka - Gredele. Wstępnie film miał nosić tytuł Życie to są chwile, tak samo jak jeden z utworów wokalisty. 
 
Premiera filmu Zenek odbędzie się 14 lutego 2020 roku. Film pojawi się w dystrybucji w 50. urodziny  Zenona Martyniuka oraz w 30-lecia jego kariery solowej. 


Zenek: Zwiastun Filmu

 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto