09:00 - 12:00 Najlepsze Polskie Hity

Monika Król

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Budka Suflera odwołała zaplanowane koncerty. Zespół jest w żałobie.

Muzycy Budki Suflera postanowili odwołać zaplanowane koncerty
foto: Romuald Lipko / fot.materiały prasowe

Muzycy Budki Suflera postanowili odwołać zaplanowane koncerty.  Wpływ na ich decyzję miała niedawna śmierć współzałożyciela grupy Romualda Lipko. Zespół jest w żałobie i na pewno na razie nie wróci do koncertowania. Pogrzeb muzyka odbędzie się w najbliższą środę. 
 

"Poruszeni jakże dla nas smutnym faktem odejścia naszego Przyjaciela Romualda Lipko, pragniemy poinformować, że wszystkie nasze koncerty zaplanowane na najbliższe dwa miesiące zdecydowaliśmy się odwołać bądź zmienić datę ich wykonania na inną" - poinformowali członkowie zespołu Budka Suflera w oświadczeniu. 


>>Śmierć Romualda Lipko - gwiazdy wspominają kompozytora

"Nadchodzące tygodnie, to dla Nas okres żałoby. Zarówno Was, prawdziwych fanów, jak i organizatorów prosimy o zrozumienie i wybaczenie" - tłumaczą muzycy. 
 
Romuald Lipko zmarł 6 lutego 2020 roku w wieku 69 lat. Przyczyną śmierci był nowotwór wątroby.  Informację o jego śmierci przekazano na Facebooku grupy. Pogrzeb lidera Budki Suflera odbędzie się 12 lutego o godzinie 13:00. Muzyk zostanie pochowany na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie. 
 
 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto