10:00 - 15:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Alicja Szemplińska reprezentantką polski w konkursie Eurowizja 2020. Kim jest wokalistka?

W trakcie niedzielnego wydania programu Szansa na sukces wyłoniono reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizja 2020
foto: Alicja Szemplińska / fot.ADAM JANKOWSKI/REPORTER

W trakcie niedzielnego wydania programu Szansa na sukces wyłoniono reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizja 2020. Jest nią Alicja Szemplińska, znana Wam już z anteny Radia WAWA wokalistka. 
 

Wielki finał Szansy na sukces przyniósł nam informację o tym kto będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizja 2020. 17-latka  pokonała w finale Kasię Dereń i Alberta Cernego. W niedzielę 23 lutego to właśnie wielki sukces osiągnęła w nim Alicja Szemplińska. Młoda wokalistka wystąpiła w programie The Voice of Poland, w drużynie Tomsona i Barona.To ona została finalistką programu.
Alicja Szemplińska wystąpi w finale Eurowizji z utworem Empires. Piosenkę będzie można usłyszeć po raz pierwszy w 2. półfinale, który odbędzie się 14 maja. Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.
 
 
Polski utwór na Eurowizję 2020 będzie utwór Empires, który stworzyli Patryk Kumór i Dominic Buczkowski – Wojtaszek (autorzy hitu Viki Gabor - Supehero) oraz Laurell Barker (autorka m.in. tekstu utworu Luca Hänni - She got me - 4. miejsce na Eurowizji 2019). 


Alicja Szemplińska - Empires

 

Alicja Szemplińska - Prawie my


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto