10:00 - 15:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Fryderyki 2020: Nie poznamy laureatów w Internecie. Odroczono przyznanie nagród.

Na razie nie dowiemy się kto zwyciężył w rozdaniu nagród Fryderyki
foto: Fryderyki / fot.logo

Na razie nie dowiemy się kto zwyciężył w rozdaniu nagród Fryderyki. Najpierw organizatorzy zdecydowali o odwołaniu gali Fryderyki 2020 a teraz przekładają ogłoszenie laureatów, które miało się odbyć w sieci.
 

Gala rozdania Fryderyków oraz Fryderyk Festiwal miały odbyć się w tym roku 14 i 15 marca (część poświęcona muzyce rozrywkowej i jazzowi). Organizatorzy 8 marca rozdali nagrody związane z muzyką klasyczną.
 
 
Impreza miała się odbyć w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a wręczanie nagród miało nastąpić 14 marca. Wśród artystów, którzy mieli wystąpić 15 marca znajdują się: Viki Gabor, Ania Karwan, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Król, Sanah i KęKę.
 
Na gali mieli wystąpić także: 
Natalia Nykiel, Michał Szpak, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Ewa Farna i Natalia Przybysz.
Decyzja premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych w całym kraju wymogła na organizatorach Fryderyków odwołanie imprezy dla publiczności 14 i 15 marca. Dzień później ogłoszono, że wyniki głosowania Akademii Fonograficznej zostaną przekazane we wtorek 17 marca na oficjalnej stronie Fryderyków i w mediach społecznościowych, ale sytuacja uległa zmianie. 
 
"Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kraju i ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego, zarząd Związku Producentów Audio Video podjął decyzję o odroczeniu ogłoszenia laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. W najbliższych tygodniach z uwagą będziemy przyglądać się sytuacji i pracować nad nowym terminem i formułą ogłoszenia wyników głosowania Akademii Fonograficznej. O nowym terminie poinformujemy tak szybko jak będzie to możliwe. Liczymy na zrozumienie naszej decyzji podjętej w tak trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się dziś artyści, branża, jak i każdy z nas" - możemy przeczytać w oświadczeniu. 
 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto