10:00 - 15:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Eurowizja 2020 nie odbędzie się w tym roku przez koronawirusa. Co dalej z imprezą?

Planowana w maju impreza w Rotterdamie została odwołana
foto: Eurowizja 2020 / fot.logo

Planowana w maju impreza w Rotterdamie została odwołana. Europejska Unia Nadawców a także władze tego miasta i telewizji zdecydowali o odwołaniu wydarzenia.  

Oświadczenie w sprawie Eurowizji wydał Jon Ola Sand z Europejskiej Unii Nadawców. 

"Z wielkim smutkiem musimy ogłosić odwołanie tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Rozszerzająca się pandemia koronawirusa i restrykcje, jakie wprowadzone są przez wiele rządów i holenderskie władze, sprawiają, że niemożliwe jest przeprowadzenie koncertu na żywo, tak jak planowaliśmy" - przekazał w oficjalnym oświadczeniu
 
 
"Jesteśmy dumni z Konkursu Piosenki Eurowizji i tego, że przez 64 lata jednoczyła Europę. Dlatego też jesteśmy przygnębieni obecną sytuacją. Europejska Unia Nadawców wraz z holenderskim nadawcą i przedstawicielami Rotterdamu będzie kontynuować rozmowy na temat zorganizowania w tym mieście Eurowizji w 2021 roku. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w proces organizacji Eurowizji w tym roku. Niestety pewne rzeczy są poza naszą kontrolą. Żałujemy tego i obiecujemy: konkurs wróci w następnym roku jeszcze lepszy" - dodał.
 
Wstępnie Eurowizja 2020 miała odbyć się w Rotterdamie, w Holandii. Dni w których miały się odbyć półfinały, to czas od 12 do 14 maja, finał natomiast na 16 maja. W konkursie wystąpić mieli pojawić się artyści z 41 państw.
 
Reprezentantką Polski została Alicja Szemplińska z utworem Empires. Obecnie nie wiadomo, czy ci sami artyści wystąpią w przyszłym roku. 

Alicja Szemplińska - Prawie my


 

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto