15:40 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Monika Król

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Igor Herbut z singlem Ro. Najnowsza piosenka promuje album Chrust

Igor Herbut nagrał nowy utwór Ro
foto: Igor Herbut - Ro / fot.materiały promocyjne

Igor Herbut nagrał nowy utwór Ro. To kolejny singiel zapowiadający nadchodzący album Chrust. Premiera płyty odbędzie się 8 maja. Pierwsza solowa płyta wokalisty LemON będzie bardzo osobistą, przekraczającą intymność produkcją wokalisty.

"Ro to drugi utwór zwiastujący mój solowy album ,,Chrust”. Nie będę o nim długo pisał. Wystarczy, że posłuchacie. Tak myślę… Najlepiej: kilka razy. Aż do momentu, gdy tekst i melodia zapiszą się w Waszych głowach i sercach i będziecie go śpiewać razem ze mną - mówi o nowym singlu Igor Herbut. - Jestem przekonany, że wtedy każdy z Was odnajdzie w nim swój własny klucz interpretacji. Wydaje mi się, że ,,Ro” to jeden z tych utworów, które dla każdego są o czymś nieco innym. Teledysk, w trybie wyjątkowym, bo przecież wszystko obecnie działa w trybie wyjątkowym stworzyliśmy z Magdą Górską, artystką, kolażystką, znaną w Polsce i za granicą pod pseudonimem @magda_americangangsta.


>>Paweł Domagała dodaje muzycznej otuchy fanom w trakcie pandemii koronawirusa

Chrust to pierwszy solowy album Igora Herbuta, piękny, dojrzały i bezwzględnie szczery. Artysta, choć znany jest z troski o swoją prywatność, nowym albumem wpuszcza słuchaczy w swój świat i pozwala im przekroczyć swoją sferę intymną.

Wyobraź sobie, że podarowałem Ci swój notes. Możesz zajrzeć, jeśli chcesz, w porządku. Najpierw odnajdujesz ostatnie zapisane kartki, to początek 2020 roku. Tu zaczynasz. Wiesz, gdzie jestem. Powoli przekładasz kartki wstecz, cofasz się do wcześniejszych zapisków i odnajdujesz historie, o których nigdy nie wspominałem, o które nigdy byś mnie nie podejrzewał. Tak jest skonstruowana ta płyta. Barwy stopniowo przechodzą jedna w drugą - opowiada Igor Herbut.

Na solowy album Igora czekaliśmy przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. Od samego początku jego kariery muzycznej był regularnie pytany, kiedy wyda solową płytę. Zawsze odpowiadał, że zrobi to, ale kiedyś. To kiedyś było wygodną tarczą, za którą mogłem się skryć. Odsuwałem w czasie ten moment bo wiedziałem, że całkiem się na solowym albumie odsłonię. I tak się właśnie stało. - dodaje wokalista grupy LemON

Igor Herbut - Chrust - tracklista

1. Latające słonie
2. Jasny
3. Tańczmy
4. Miłość i mleko
5. Wdzięczność
6. Ro
7. Corda
8. Kroki
9. Los
10. Amnezja i amnestia
11. Nie
12. Krakowski spleen
13. Jasny (band version)
14. Tańczmy (bonus track)

Premiera albumu 8 maja!


Igor Herbut - Ro
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto