01:00 - 08:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Kayah z zespołem Pectus w muzycznej interpretacji tekstu Wojciecha Młynarskiego - Przejazdem

Przejazdem to piękna muzyczna interpretacja słów Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu zespołu Pectus oraz Kayah
foto: Kayah i Pectus - Przejazdem / fot.materiały promocyjne

Przejazdem to piękna muzyczna interpretacja słów Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu zespołu Pectus oraz Kayah. W ramach uczczenia pamięci o tym wybitnym polskim poecie Artyści prezentują teledysk, który nagrany był jeszcze w zeszłym roku. 

26 marca, Wojciech Młynarski obchodziłby swoje 79 urodziny. Singiel z jego tekstem stał się częścią albumu Kobiety/Wojciech Młynarski, który miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. Już teraz możemy obejrzeć piękny obrazek do tej piosenki, zrealizowany przez Braci Węgrzyn.   


Wojciech Młynarski to wybitny polski poeta, tekściarz, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej. Satyryk, uważny obserwator rzeczywistości, artysta kabaretowy. W wielu kręgach uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. Jego twórczość pozostaje ponadczasowa i choć pisana przed laty, sprawia że wciąż można się z nią utożsamić. Ta myśl przyświecała zespołowi Pectus podczas tworzenia płyty Kobiety/Wojciech Młynarski. Jednym z utworów na tej płycie jest utwór Przejazdem, do którego zespół zaprosił gościnnie Kayah.

>>Igor Herbut z singlem Ro. Najnowsza piosenka promuje album Chrust

Bycie przejazdem, to nie tylko realna podróż, to także bycie w procesie, w ciągłym rozwoju, w przemianie, nie osiadanie na laurach... Jak pisał Młynarski: „wolę zostać pomiędzy, w drodze od do i w nadziei…”   Zdjęcia do teledysku Przejazdem powstały pod koniec listopada 2019 roku na Teneryfie. Na zaproszenie Artystów w zdjęciach do klipu wzięli udział:  Kuba Kuzia - Mistrza Polski w Surfingu oraz Matylda Makowska - młoda wokalistka i kompozytorka, której wiele pięknych wykonań można znaleźć na YouTubie.  Dla obydwojga było to pierwsze w życiu wyzwanie aktorskie. Kamera pięknie uchwyciła także chemię jaka tworzy się między Tomaszem Szczepanikiem a Kayah podczas wspólnego śpiewania.    

Kayah i Pectus o współpracy

Dla mnie osobiście, śpiewanie z Kayah, to zawsze wielka i nieustająca przyjemność. Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości.  W naszym teledysku opowiadamy historię młodych ludzi, szukających miłości. Każdy z nich ma swoją pasję. On kocha fale i surfing, ona podróżuje po świecie, zdobywa inspiracje, komponuje… Ich drogi się przecinają… Nasi bohaterowie to autentyczne postaci. Prawdziwi pasjonaci, zakochani w swoich pasjach. Sprawdźcie koniecznie klip, by przekonać się jak poradzili sobie z aktorskim zadaniem.” - mówi Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus.  

Kayah o współpracy: „Bracia Szczepaniki to fantastyczni muzycy, z wielkim talentem do pięknych melodii. Są też świetnymi kompanami towarzysko, więc na wieść o wspólnym wyjeździe na Teneryfę na plan teledysku bardzo się ucieszyłam. Miło wspominam dwójkę młodych ludzi grających parę zakochującą się w sobie… Piękni, naturalni i słodcy. To była fantastyczna przygoda."  

Ekipa filmowa odpowiedzialna za obrazek, to – Bracia Węgrzyn. Michał tradycyjnie zajął się reżyserią, Wojtek zdjęciami. Obydwaj pracowali nad montażem. To nie była ich pierwsza współpraca z Kayah i zespołem Pectus. Bracia Węgrzyn odpowiedzialni byli wcześniej za klip do znanego singla Kayah - Po co. Pracowali także z zespołem Pectus podczas video do utworu Barcelona. Ostatnio, po raz kolejny udowodnili, że są świetnymi filmowcami, tworząc doskonale przyjęty przez krytykę film Proceder.   

Kayah i Pectus - Przejazdem


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto