01:00 - 07:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Elektryczne Gitary z nową płytą, nowym utworem i teledyskiem [WIDEO]

Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca
foto: Elektryczne Gitary / fot.materiały promocyjne

Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca! Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem przedstawiają nowy utwór - Podróżnicze sny 2020. Jest to zarazem zapowiedź nowego albumu formacji, który ukaże się już 30 kwietnia nakładem SP Records. 

Podróżnicze sny 2020 to optymistyczna melodia, o brzmieniu charakterystycznym dla Elektrycznych Gitar. Pierwotna wersja utworu ukazała się na solowym albumie Sienkiewicza Powrót brata z roku 2003, a teraz kawałek powraca w nowej, subtelnej, nieco wakacyjnej aranżacji. Towarzyszy mu teledysk, reżyserowany przez Sławka Pietrzaka, ze zdjęciami Jakuba Jędrzejewskiego w słonecznym pejzażu Teneryfy. 
Podróżnicze sny 2020 zapowiadają album 2020, który ukaże się 30 kwietnia i będzie pierwszym od czterech lat wydawnictwem Elektrycznych Gitar.  - To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie - opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji. Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy - nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, Dzieci oraz Człowiek z liściem. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt - za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.
 
Wydawnictwo ukaże się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records - na płycie CD oraz podwójnym winylu. Oba nośniki można już zamawiać w internetowym sklepie SP Records.
 

Elektryczne Gitary: Kultowy polski zespół

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak Jestem z miasta, Co ty tutaj robisz, Dzieci. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów - Kilera w reżyserii Juliusza Machulskiego.


Elektryczne Gitary - Podróżnicze sny
 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto