10:00 - 15:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Kazik - Noże i pistolety

Nowy utwór Kazika właśnie ujrzał światło dzienne
foto: Kazik Staszewski, Wojtek Jabłoński / fot.Arek Szymański

Nowy utwór Kazika właśnie ujrzał światło dzienne! Tuż po premierze albumu Zaraza, płyty, która już przed wydaniem zyskała status Złotej Płyty, Kazik publikuje teledysk do kolejnego singla z płyty Noże i pistolety!  

Jego tekst, za sprawą wydarzeń minionych dni, jest wyjątkowo aktualny. Noże i pistolety to trzecia już muzyczna zapowiedź albumu Zaraza, opublikowanego 5 czerwca. Energetyczny singiel, utrzymany w oryginalnym muzycznym klimacie, przywodzącym nieco na myśl klimat Ameryki Południowej, okazuje się zaskakująco aktualny.  Ponura wizja kryzysu u schyłku pandemii, buntów społeczeństwa i zamieszek zyskuje groteskową oprawę, jakże charakterystyczną dla stylu Kazika. Całości towarzyszy teledysk w reżyserii Wojtka Jabłońskiego i Sławka Pietrzaka, zrealizowany przez Piotra "Pitolda" Maciejewskiego
 
>>Kazik złoty, Kazik platynowy!


Na płytę składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór Twój ból jest lepszy niż mój, który w ciągu kilkunastu dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 12 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Zaraza już na ponad tydzień przed premierą uzyskała status Złotej Płyty - oznacza to, że sprzedano powyżej 15.000 egzemplarzy albumu. Aktualny wynik sprzedażowy wskazuje, że już wkrótce Zaraza stanie się Platynową Płytą. To ogromne wyróżnienie, przyznawane niejako przez fanów i klientów, którzy wybierają album Kazika.

Kazik - 
 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto