01:00 - 07:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Artur Rojek w nowym singlu i teledysku A miało być jak we śnie

A miało być jak we śnie, to trzeci singiel z albumu artysty zatytułowanego Kundel, który miał swoją premierę w marcu tego roku
foto: Artur Rojek - A miało być jak we śnie / fot.materiały promocyjne

A miało być jak we śnie, to trzeci singiel z albumu artysty zatytułowanego Kundel, który miał swoją premierę w marcu tego roku. W nowym singlu pojawia się gość specjalny – Taco Hemingway.Reżyserem teledysku jest Kuba Michalczuk, natomiast autorem zdjęć Maciek Ryter. 

W piosence pojawia się fragment krytykujący hip hop, ale nie oznacza to, że krytykuję ten gatunek generalnie. Mam swoich faworytów, i na świecie i w Polsce - hip hop nie jest mi obojętny i nigdy nie był. To nie przypadek, że w tej piosence pojawia się Taco Hemingway. Uważam go za jednego z najbardziej interesujących artystów ostatnich lat. Inspiruje mnie, mam pełen szacunek do efektywności pracy jaką wykonuje, i jej wartości. Cieszę się, że on szanuje też moją muzykę. Ta współpraca to dla mnie ogromna nauka oraz ciekawe doświadczenie i mam nadzieję, że początek czegoś nowego.” - mówi Artur Rojek.


>>A Jednak Wakacje? Wygraj pobyt w luksusowym hotelu i wyjedź z nami na wakacje!
 
Kuba Michalczuk (reżyser): „Gdy zostałem zaproszony do projektu i to dla takiego artysty jakim jest Artur wiedziałem, że będzie to proces niezwykły. Mimo ekstremalnie krótkiego czasu na realizację nie chcieliśmy szukać kompromisów jakościowych. Dlatego metaforyczną ucieczkę nagraliśmy na taśmie filmowej 16mm przy użyciu jednego ujęcia (mastershota). Sam Artur Rojek niesamowicie mi zaimponował zaangażowaniem, skromnością i niezwykłą energią. W dniu zdjęć przebiegł kilka kilometrów sprintem, padał na ziemię i mam wrażenie, że mógłby to robić jeszcze kilka dni tylko po to, aby poruszyć widza autentycznością tego, co pokazuje przed kamerą.
 

Artur Rojek: Kundel

Prawie 6 lat po premierze solowego debiutu, Artur Rojek powrócił z nowym albumem zatytułowanym Kundel. Współtwórca i lider Myslovitz, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował dotychczas z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy zespołem PRO8L3M. Mimo pracy nad OFF Festivalem, którego jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym, kilkanaście ostatnich miesięcy poświęcił na pracę nad drugą solową płytą.
 
Artur Rojek postawił na współpracę z tymi sami twórcami, co przy albumie Składam się z ciągłych powtórzeń, ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex). 


Artur Rojek - A miało być jak we śnieWiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto