01:00 - 07:00 Najlepsze Polskie Hity

DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Ania Rusowicz wspólnie z Natalią Przybysz w singlu Przebudzenie

Przebudzenie to trzeci i zarazem tytułowy singiel z ostatniej płyty Ani Rusowicz
foto: Ania Rusowicz i Natalia Przybysz - Przebudzenie / fot.materiały promocyjne

Przebudzenie to trzeci i zarazem tytułowy singiel z ostatniej płyty Ani Rusowicz. Piosenka jest swego rodzaju hymnem nawołującym do przebudzenia ludzkiej  świadomości, wobec aktualnych wydarzeń na świecie. 
 

Utwór powstał z myślą o ratowaniu naszej planety, ale też nawołuje do powrotu ludzi do świata natury i życia zgodnego z nią tak jak robili to hipisi czy Indianie. Przebudzenie jest również przestrogą dla ludzkości, która jeśli się nie dostosuje do reguł przyrody wyginie niszcząc przedtem całą planetę…W piosence Anię, wokalnie wspiera Paulina Przybysz. Taki sam tytuł nosi najnowsza długo wyczekiwana płyta Ani Rusowicz. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami m.in do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60tych i 70tych. Tym razem w nagraniach uczestniczyły instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo/funkowo/rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy Otisa Roedinga. 


>>A Jednak Wakacje? Wygraj pobyt w luksusowym hotelu i wyjedź z nami na wakacje!

Na płytę Ania zaprosiła również Paulinę Przybysz, która napisała tekst do piosenki Voodoo,  a tekst do utworu Baba napisała Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic. Płyta utrzymana jest w klimacie rockandrollowo/funkowo/bluesowym, co ciekawe nie nagraliśmy żadnej ballady.Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60/70tych, które będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi, żyjącemu zgodnie z naturą. 

Ania Rusowicz i Natalią Przybysz - Przebudzenie


 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto