13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Kasia Cerekwicka zapowiada płytę Pod Skórą

Wystartował preorder najnowszej płyty Pod skórą Kasi Cerekwickiej, której premierę zaplanowano na wrzesień 2020r
foto: Kasia Cerekwicka / fot.YouTube

Wystartował preorder najnowszej płyty Pod skórą Kasi Cerekwickiej, której premierę zaplanowano na wrzesień 2020r. Roli producenta muzycznego podjął się Marcin Bors (znany głównie ze współpracy ze sceną alternatywną czy rockową: Myslovitz, Nosowska, Hey, Zalef).

Całość uzupełnia nowoczesna, w szczególny sposób wykorzystana „elektronika”, co dzięki pomysłom Marcina i wrażliwości Kasi dało spodziewany efekt. 11 piosenek składających się na Pod skórą to efekt długich poszukiwań kompozycji, które niosą aktualne myśli Kasi (autorki tekstów) na tym Albumie. Większość piosenek jest autorstwa „spółki” Bors/Cerekwicka, ale swojego talentu użyczyli też Monika Borzym, Mariusz Obijalski, Leszek Biolik, Kuba Galiński, Katarzyna Piszek, Marzena Rogalska i Przemysław Rozenek. I tak obok energetycznych „W pogoni za szczęściem” (pierwszy singiel z płyty) czy Nigdy znalazł się między innymi tytułowy utwór Pod skórą, bardzo osobista ballada z towarzyszeniem fortepianu czy spokojny, zamykający album Powód.
A tak Kasia podsumowuje prace nad albumem….
 „Można powiedzieć, że jest to podsumowanie mojego procesu dojrzewania. Cieszę się, że wreszcie jestem świadoma wielu spraw, dzięki którym żyje mi się lżej, że patrzę bardzo świadomie na to co dzieje się dookoła i we mnie samej. Cieszę się, że udało mi się zrzucić bagaż nie zawsze pozytywnych doświadczeń i znaleźć w momencie swojego życia, w którym odczuwam względny spokój. Już nie muszę za niczym i nikim gonić. Już nic nie muszę, jedynie mogę!
 
 
Kasia Cerekwicka to polska wokalistka, autorka tekstów, psycholożka, psychotraumatolożka, absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej. Zadebiutowała w 2000 roku albumem Mozaika, ale rynek krajowy zdobyła 6 lat później singlami z płyty Feniks (Na kolana,  Potrafię kochać, Ostatnia szansa). Przyszła na świat w latach 80-tych w Koszalinie lecz od czasu, kiedy w wieku 16 lat zamieszkała w Warszawie, stolica stała się jej drugim domem. 
 
Jest laureatką wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich oraz zdobywczynią najbardziej prestiżowych nagród rynku muzycznego. Widzowie zapamiętali również jej udział w światowej produkcji telewizyjnej Taniec z gwiazdami (gdzie dotarła do walki o półfinał) oraz Twoja twarz brzmi znajomo gdzie brawurowo wcieliła się w Michaela Boltona. Od początku swojej muzycznej drogi dzieli czas pomiędzy nagraniami, koncertami oraz osobistym rozwojem w pozamuzycznych dziedzinach.
 

Kasia Cerwkwicka - Pod Skórą - tracklista 

1. Nigdy
2. Na cztery ręce
3. Na próżno
4. Lody
5. Pod skórą
6. W pogoni za szczęściem
7. Zostawmy wszystko
8. Gdzie kończy się noc
9. Nic nie znaczą już
10. Złudzenia
11. Powód
 

Kasia Cerekwicka - Na kolana


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto