13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Reni Jusis i Rafał Zawierucha w Live Sesji promującej nowy album wokalistki

Na kanale youtube KayaxTV właśnie ukazała się pierwsza live sesja promująca nowy projekt Reni Jusis – Je Suis Reni
foto: Reni Jusis / Fot. Agata Serge

Na kanale youtube KayaxTV właśnie ukazała się pierwsza live sesja promująca nowy projekt Reni Jusis – Je Suis Reni. Projekt Je Suis Reni to zbiór ulubionych francuskich piosenek Reni Jusis.  Przygoda artystki z muzyką francuską trwa od wielu lat, jednak dopiero teraz Reni.

W związku z tym powstał niezwykły projekt: melancholijny i zabawny zarazem... Łączący klasyczne francuskie utwory z lat 60 i 70-tych z największymi popkulturowymi hitami. Sporą niespodzianką będą z pewnością nowe polskie przekłady znanych francuskich kompozycji, które napisał Maciej Zakliczyński, teatrolog, pisarz, znany szerszej publiczności jako choreograf w programie Dancing with the Stars. 
 
 
Jako gościa pierwszej muzycznej odsłony projektu, Reni Jusis zaprosiła Rafała Zawieruchę. Efekt ich „filmowej” współpracy zobaczyć można w live sesji do piosenki autorstwa Serge'a Gainsbourg’a pt. „Laisse tomber les filles”. Utwór zyskał światowy rozgłos dzięki Quentinowi Tarantino, który umieścił go na ścieżce dźwiękowej w swoim filmie.Tym razem będziemy mieli szansę zobaczyć Reni również w nowej roli… wibrafonistki!
 
Mimo trudnego czasu na rynku koncertowym, Reni Jusis z powodzeniem koncertuje już z nowym projektem. W najbliższym czasie zobaczyć ją będzie można: 20.08.2020 w Katowicach w ramach koncertu na dziedzińcu P23. W najbliższym czasie ukaże się również zapis koncertu online Je Suis Reni powstały w ramach dotacji Narodowego Centrum Kultury w programie Kultura w sieci.
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie wierzę w przypadki, wszystko dzieję się po coś😜 spotkaliśmy się z @rafal_zawierucha w dzień kiedy powstał projekt „Je suis Reni” i postanowiliśmy połączyć siły💪 tym bardziej, że na pierwszy ogień wzięliśmy kawałek Gainsbourga „Laisse tomber les filles”, który wszyscy kojarzymy dzięki filmowi Death Proof Quentina Tarantino🔥 sprawdzcie naszą live sesję nakręconą 2 tygodnie przed Covidem, kiedy jeszcze nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, co za chwilę się wydarzy... ogromne podziękowania dla @mikolajkomar za zaufanie i zostawienie nam kluczy do swojego wyjątkowego mieszkania w Małym Paryżu🙏🏻😘😘😘❤️ i dla @rafal_zawierucha za to jak gra, że gra na marakasach🚀👌👏🤪😘 link w bio

Post udostępniony przez Reni Jusis (@renijusisofficial)

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto