19:00 - 20:00 TOP 13 - Lista Przebojów Radia Wawa

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Nocny Kochanek Alkustycznie

Nocny Kochanek to zespół, który od początku istnienia stawiał przede wszystkim na koncerty i bezpośredni kontakt z fanami
foto: Nocny Kochanek / fot.Klaudia Bista

Nocny Kochanek to zespół, który od początku istnienia stawiał przede wszystkim na koncerty i bezpośredni kontakt z fanami. W 2019 roku podczas Trasy w Ciemność Zdrajcy Metalu zagrali 100 koncertów po czym ogłosili krótki, zasłużony urlop. Niestety ze względu na pandemię nieco się on przedłużył… 
 

Z tego samego powodu Jurek Owsiak musiał poinformować wszystkich fanów Pol'and'Rocka, że 26. edycja festiwalu nabierze nowego charakteru. Najpiękniejszą Domówkę Świata poprzedziły serie materiałów wideo, na których pojawił się także Nocny Kochanek. Muzycy na potrzebę Domowej Orkiestry i w odpowiedział na apel Jurka stworzyli akustyczną wersję kompozycji Andżeju nie wychodząc ze swoich domów. Praca nad nową aranżacją kultowego już Andżeja spodobała się Zdrajcom Metalu tak bardzo, że 1 maja opublikowali mini koncert pod typowo kochankową nazwą - Nocny Kochanek Alkustycznie.
 
 
Po wydaniu Hewi Metalu numer Zaplątany szybko stał się ulubieńcem publiczności, entuzjastyczne  reakcje można było obserwować także, kiedy do setlisty włączono Dziewczynę z kebabem. Aktualnie jednym z najbardziej wyczekiwanych kawałków koncertowych Kochanka jest Koń na białym rycerzu. Nic więc dziwnego, że klimatyczne aranżacje dobrze już wszystkim znanych kompozycji spotkały się z ciepłym przyjęciem fanów kapeli.  A Nocny Kochanek postanowił znowu zrobić im dobrze (dobór słownictwa – nieprzypadkowy) i rozszerzyć swoją akustyczną ofertę oraz wydać ją na płycie. 
Album Nocny Kochanek Alkustycznie będzie dostępny do kupienia w preorderze już od 17 sierpnia 2020. Na płycie znajdziemy 10 utworów w nowych wersjach. Wśród nich pojawi się Poniedziałek, Zdrajca Metalu czy  Pierwszego nie przepijam. Chociaż zespół chciałby powoli zacząć się szykować do jesiennej trasy koncertowej, sytuacja w kraju i na świecie na to nie pozwala. Jednak Nocny Kochanek obiecuje, że w związku z premierą Alkustycznej płyty przygotował dla fanów specjalną niespodziankę, która jeszcze pozostaje tajemnicą.


Nocny Kochanek Alkustycznie - Koncert

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA