20:00 - 22:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Nowy album Krzysztofa Zalewskiego - Zabawa trafił do przedsprzedaży

18 września do sprzedaży trafi piąty album Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany Zabawa, ale już dzisiaj, na miesiąc przed premierą, fani mogą zamawiać płytę w przedsprzedaży
foto: Krzysztof Zalewski - Zabawa / fot.okładka płyty

18 września do sprzedaży trafi piąty album Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany Zabawa, ale już dzisiaj, na miesiąc przed premierą, fani mogą zamawiać płytę w przedsprzedaży. Artysta przygotował sporo niespodzianek - grę miejską, spotkania z fanami, specjalny koncert premierowy i Zabawę w wersji winylowej. 
 

Krzysztof Zalewski dał nam już przedsmak tego, co czeka nas na nowej płycie prezentując single Tylko nocą i Annuszka. Teraz, wraz ze startem preorderu, uchyla kolejne rąbki tajemnicy - poznajemy okładkę, tytuł oraz tracklistę. Dowiadujemy się też trochę więcej o albumie…  
 
Ta Zabawa nie jest dla dziewczynek. Dla chłopczyków też nie. Bo Zabawa jest płytą dorosłą. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień. Który mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Bawi się. Na przekór czasom. To taniec na koniec świata - mówi artysta. 


>>Krzysztof Zalewski z nowym singlem Annuszka
 
Album Zabawa nie zrodził się ze smarkatej beztroski. Wręcz przeciwnie: wziął się z niepokoju, ale i przekory. Trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi – dodaje Krzysztof Zalewski i po wysłuchaniu tego słodko-gorzkiego albumu trudno nie przyznać mu racji.
 
Krzysztof Zalewski urodził się rockmanem, więc nawet tym razem nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej, rockowym duchem przesycona jest większość utworów. Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, najważniejszy jest rytm. Zalewski śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów – to brzmi jak biały soul, za chwilę pulsuje disco noir, następnie Krzysztof rapuje, albo zmiękcza serca i zwilża oczy wzruszającą balladą. 
 

Krzysztof Zalewski - Zabawa: Gra Miejska

18-go września w dniu premiery fani artysty będą mogli wziąć udział z wyjątkowym wydarzeniu. W Warszawie w przestrzeni miejskiej powstaną dwie instalacje nawiązujące do albumu Zabawa. Uczestnicy będą musieli znaleźć oba punkty i wykonać w nich pewne zadania… Ci, którzy rozwiążą te łamigłówki otrzymają wejściówki na premierowy koncert. Niebawem na profilach w mediach społecznościowych artysty pojawi się więcej szczegółów.  


Krzysztof Zalewski - Annuszka


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA