20:00 - 22:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Piotr Szczepanik nie żyje

Zmarł  Piotr Szczepanik - piosenkarz, gitarzysta, aktor Piotr Szczepanik - autor jednego z najpiękniejszych utworów o miłości - Kochać
foto: Piotr Szczepanik / fot.Piotr Kowalczyk

Zmarł  Piotr Szczepanik - piosenkarz, gitarzysta, aktor Piotr Szczepanik - autor jednego z najpiękniejszych utworów o miłości - Kochać. Był znany również z przebojów takich jak  Goniąc Kormorany i Żółte kalendarze.  

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 roku w Lublinie. Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i tam rozpoczął działalność artystyczną w kabarecie Czart i Dren.W 1963 roku debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W latach 70-tych występował solo w programach muzyczno-poetyckich oraz z recitalami pieśni i romansów. W latach 80. Szczepanik zaczął udzielać się w strukturach opozycji antykomunistycznej. Współorganizował Festiwal Piosenki Prawdziwej w 1981 roku. Podczas stanu wojennego działał w podziemnej scenie muzycznej. 


>>A Jednak Wakacje? Wygraj pobyt w luksusowym hotelu i wyjedź z nami na wakacje! 
 
Od lat 90 ponownie występował ponownie na estradzie z repertuarem poetyckim, piosenkami do wierszy m.in. B. Leśmiana, Cz. Miłosza czy A. Zagajewskiego.- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą - odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik - przekazała dziś mediom jego córka Jagoda Maria Szczepanik.  

Piotr Szczepanik - Kochać


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA