20:00 - 22:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Karolina Czarnecka - Pielgrzymka

Pielgrzymka to osobisty utwór i sporo w nim odniesień do realnych przeżyć i postawy, jaką przyjęła artystka
foto: Karolina Czarnecka - Pielgrzymka / fot.materiały prasowe

Pielgrzymka to osobisty utwór i sporo w nim odniesień do realnych przeżyć i postawy, jaką przyjęła artystka. Piosenka Hera koka hasz LSD, która wprowadziła Karolinę Czarnecką na salony social mediów, od dawna jest już tylko jednym z wielu przystanków na jej artystycznej drodze.
 
 

Karolina Czarnecka o Pielgrzymce: Ta piosenka to moje zaklęcie, odczarowuję klątwy, zaczarowuję przyszłość. Jestem wdzięczna za to, co dostałam, ale idę dalej. Pod wiatr, bo nie czuję, żeby mnie jakoś specjalnie pieścił i z tego, co widzę pieści niewielu. Paradoksalnie wydaje mi się, że wędrówka pod wiatr bardziej stabilizuje, wyostrza zmysły, mięśnie muszą pracować mocniej, przez co trudniej stracić balans. Nie dajmy się zdmuchnąć i sami nie przeklinajmy swoich marzeń.
 
 
Sarius o współpracy z Karoliną: Kiedy dostałem zaproszenie na numer i go usłyszałem, to nie zastanawiałem się długo. Sam lubuję się w etnicznych motywach w muzyce, więc „Pielgrzymka” od razu przypadła mi do gustu i pomyślałem, że nasz wspólny utwór będzie niesamowicie niespodziewanym wydarzeniem. Takim, o którym ja sam oraz moi słuchacze na pewno nigdy wcześniej byśmy nie pomyśleli. Co ciekawe, o ile dobrze pamiętam, to jest to moja pierwsza muzyczna kolaboracja z płcią piękną. Jaram się, że akurat wypadło na stworzenie utworu z Karoliną.

Za muzykę do Pielgrzymki odpowiada kolektyw Sw@da, który razem z Karoliną zabiera słuchaczy do krainy folkorapu. Klip wyreżyserował Karol Moch. A cały projekt wsparło finansowo i duchowo miasto Białystok. Karolina Czarnecka o Sariusie: Mam szacun do jego głowy. Staje za sobą, no i jest Wikingiem. Ja jestem z Sokółki, Sarius z Częstochowy. To miasta Cudów. Przypadek? 


Karolina Czarnecka - Pielgrzymka

Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA