20:00 - 22:00 Muzyczne Biuro Zamówień

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Kazik z nowością - Nigdzie już nie pójdę dziś!

Nowość od Kazika
foto: Kazik - Nigdzie już nie pójdę dziś / fot.materiały prasowe

Nowość od Kazika! Nigdzie już nie pójdę dziś! Album Zaraza Kazika, pierwsze solowe wydawnictwo Kazika od 2008 roku, zyskuje kolejną odsłonę! Kawałkowi towarzyszy teledysk według koncepcji Wojtka Jabłońskiego, instrumentalisty i współtwórcy albumu.

Nigdzie już nie pójdę dziś to gorzki, refleksyjny kawałek, zilustrowany teledyskiem w reżyserii Wojtka Jabłońskiego, współtwórcy albumu Delikatne, bluesowe brzmienie Nigdzie już nie pójdę dziś koresponduje z refleksyjnym tekstem, poświęconym tematyce ekologicznej – choć nie tylko – to ciekawa muzycznie i słownie propozycja. Samotność, wyobcowanie, izolacja – tematy niezwykle popularne w ostatnim czasie – w ujęciu Kazika zyskują gorzką, nieco autoironiczną wymowę. 


>>Poranny Sprawdzian: 300+, tornister i 3 x pizza do wygrania 
 
Album Zaraza ukazał się  5 czerwca i jest pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Producentem płyty jest natomiast Adam Toczko.
 
Na płytę składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór Twój ból jest lepszy niż mój, który w ciągu kilkunastu dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 12 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Zaraza już na ponad tydzień przed premierą uzyskała status Złotej Płyty, a tuż po wydaniu - stała się Platynową Płyta. 

Kazik - Nigdzie już nie pójdę dziś


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto
Czwartek 14 stycznia 2021 Radio WAWA poszukuje bohaterów!
Czwartek 7 stycznia 2021 Test na Rodzica!
Czwartek 31 grudnia 2020 Sylwestrowe Party z Radiem WAWA