00:00 - 06:00 Najlepsze Polskie Hity

Piotr Jachim
Monika Król
DJ WAWA

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Wodecki Twist Festiwal Online 2020

Trzecia edycja Wodecki Twist Festiwal tym razem w wersji online wymuszonej pandemią koronawirusa, odbędzie się 27
foto: Wodecki Twist Festiwal Online 2020 / fot.materiały promocyjne

Trzecia edycja Wodecki Twist Festiwal tym razem w wersji online wymuszonej pandemią koronawirusa, odbędzie się 27.09.2020. W jednym z najtrudniejszych momentów dla kultury w historii najważniejsze jest to, aby się nie poddać. Z miłości do muzyki!
 

Wodecki Twist Festiwal co roku inaugurowała piosenka Zacznij od Bacha w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. Organizatorzy nie rezygnują z tego zwyczaju. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi trzeba jednak przenieść wspólne śpiewanie z krakowskiego Rynku Głównego do sieci. I kto wie, być może jeszcze więcej osób włączy się w to wydarzenie? Zespoły chóralne z całej Polski przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.


 
Tego samego dnia będzie można obejrzeć na żywo transmitowany z Teatr w Krakowie - im. Juliusza Słowackiego​ wyjątkowy, jubileuszowy koncert w ramach 3.Wodecki Twist 2020. Program gali pod tytułem Dobrze, że jesteś wypełnią najpiękniejsze piosenki i duety o miłości, które skomponował Zbigniew Wodecki, a także z jego lubianego przez publiczność repertuaru. Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra​. Na scenie pojawią się: Kuba Badach​, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska​ oraz Ewelina Cassette​, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska​. Część muzyczną uzupełnią audiowizualne materiały z archiwum. A w nich zarówno Zbigniew Wodecki, jak i charyzmatyczny, artystyczny Kraków.
 
Koncert transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego (Wodecki Twist Festiwal)​ i dostępny w internecie bezpłatnie przez pół roku od daty premiery.


Zbigniew Wodecki - Zacznij od Bacha

 
Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto