08:00 - 10:00 Cała naprzód w Radiu WAWA!

Katarzyna Żochowska
Kuba Adamiak

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Co jeszcze w radio wawa

Krzysztof Zalewski - Zabawa

Ta Zabawa nie jest dla dziewczynek
foto: Krzysztof Zalewski - Zabawa / fot.materiały promocyjne

Ta Zabawa nie jest dla dziewczynek. Dla chłopczyków też nie. Bo Zabawa jest płytą dorosłą. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień. Dzisiaj do sklepów i serwisów streamingowych trafił piąty album Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany Zabawa. Sprawdźcie co na premierę przygotował artysta…  

"Życie to nie zabawa, tylko zawody" – konstatuje Zalewski w otwierającym album utworze tytułowym. Jeśli z tej perspektywy spojrzeć na jego twórczość, łatwo zauważyć, że wymyślił sobie dyscyplinę, w której ściga się tylko sam ze sobą, zgarniając kolejne mistrzowskie tytuły… Dzisiaj wraz z albumem, premiery doczekał się klip, a w zasadzie lyrics video do singla Zabawa, w którym znowu widzimy roztańczonego Krzysztofa.


>>Daria Zawiałow i jej nowy singiel Nie mamy czasu
 
„A co jeśli zostało nam tylko pięć minut życia? Jak poradzić sobie ze świadomością nieuchronnego? Ja proponuję Wam taniec na koniec świata, na przekór wszystkim i wszystkiemu. Bo trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi. Do tego nawołuję Was w „Zabawie”!” - tak album widzi jego twórca i po wysłuchaniu tego słodko-gorzkiego materiału trudno nie przyznać mu racji.
 
A jak Zabawa brzmi? Krzysztof Zalewski niewątpliwie urodził się rockmanem i mimo, że tym razem postanowił wyruszyć w nowym kierunku estetycznym, nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej, rockowym duchem przesycona jest większość utworów. Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, najważniejszy jest rytm. Artysta śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów – to brzmi jak biały soul, za chwilę pulsuje disco noir, następnie Krzysztof rapuje, albo zmiękcza serca i zwilża oczy wzruszającą balladą.
 
Z okazji premiery artysta przygotował sporo niespodzianek dla swoich fanów. Dzisiaj w warszawskiej przestrzeni miejskiej pojawią się instalacje, które będą zapraszać do światów stworzonych w klipach do poprzednich singli - Tylko nocą i Annuszki. i dziennikarzy zaprezentuje po raz pierwszy materiał z nowego albumu.  Krzysztof Zalewski rusza też w trasą po Polsce. Koncerty będą organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. W związku z czym będą na nie dostępne małe ilość biletów. 
 

Krzysztof Zalewski: Trasa koncertowa

Listopad:
  • 20 – WWA / PALLADIUM
Grudzień:
  • 04 – ŁÓDŹ / WYTWÓRNIA
  • 05 – WROCŁAW / A2
  • 10 – KATOWICE / MCK
  • 11 – GDAŃSK / B90
  • 18 – KRAKÓW / STUDIO
  • 20 – POZNAŃ / MTP

Krzysztof Zalewski - ZabawaWiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto