13:00 - 16:00 Najlepsze Polskie Hity

Mateusz Kwiatkowski

Aktualnie na antenie

 

 

włącz radio

Kasia Cerekwicka powraca z płytą Pod Skórą

Po pięciu latach przerwy Kasia, wydaje najbardziej osobisty album w swojej karierze
foto: Kasia Cerekwicka - Pod Skórą / fot.okładka płyty

Po pięciu latach przerwy Kasia, wydaje najbardziej osobisty album w swojej karierze. Album Pod Skórą to najnowsza płyta Kasi, której premiera odbyła się w piątek. Album różniący się od dotychczasowych nie tylko innymi, przebojowymi piosenkami ale przede wszystkim zaproszonymi do współpracy osobami.  

Roli producenta muzycznego podjął się Marcin Bors (znany głównie ze współpracy ze sceną alternatywną czy rockową), który nadał Albumowi charakterystycznego brzmienia „motown”, tak lubianemu przez wykształcone, świadome wokalistki jaką jest Kasia Cerekwicka. Całość brzmienia uzupełnia nowoczesna, w szczególny sposób wykorzystana „elektronika” co dzięki pomysłom Marcina i wrażliwości Kasi dało spodziewany efekt. Ale żadna płyta nie zasługiwałaby na miano dobrej gdyby nie warstwa kompozycji i tekstowa. 11 piosenek składających się na Pod skórą to efekt długich poszukiwań kompozycji, które niosą aktualne myśli Kasi (autorki tekstów) na tym albumie. 


>>Krzysztof Zalewski - Zabawa
 
Monika Borzym, Mariusz Obijalski, Leszek Biolik, Kuba Galiński, Katarzyna Piszek – to kompozytorzy, którzy zgodzili się napisać utwory dla Kasi ale większość jest autorstwa „spółki” Bors/Cerekwicka. I tak obok energetycznych W pogoni za szczęściem czy  Nigdy znalazł się między innymi tytułowy utwór Pod skórą, bardzo osobista ballada z towarzyszeniem fortepianu czy spokojny, zamykający album Powód.  
 
Przez ostanie lata Kasia przede wszystkim poświęcała się swojej drugiej pasji, jaką jest psychologia. Została absolwentką psychologii klinicznej na SWPS w Warszawie. W jej dorobku naukowym znajdują się również podyplomowe studia w dziedzinie psychotraumatologii. Studiowała również politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.  

Kasia Cerekwicka - W pogoni za szczęściem


Wiadomości muzyczne
Informacje
Polecamy
Warto